banner430

Bir eğitim-öğretim yılı daha başladı. Nüfusumuzun altıda biri okula başladı. Kesintisiz eğitimden, kesintili eğitime geçildi. Ayrıca, liselerde zorunlu hale geldi. Eğitim düzeyinin yükseltilmesi hedefleniyor. Ülkemizde her birey, üniversiteyi bitirmiş olsa ne kadar güzel olur. Gürcistan gibi bir ülkede iki üniversite bitiren sayısı bir hayli fazla.  Bizde hala ilkokulu bitirmemiş, okuma yazma bilmeyenler var.

Kesintisiz eğitim sistemin bir dayatmasıydı, bir ihanetti. Hıyanetti, cinayetti. Zaten "kesintisiz ihaneti, kesintisiz cinayeti" diye makaleler, kitaplar yazıldı. Bu ülke gençlerinin 15 yılı katledildi. Nice üniversite hayali olan yavrularımızın hayalleri yıkıldı. Dünyaları karartıldı. Bir kısmı psikolojik problemlerle karşı karşıya kaldı. Bir kısmı ülkelerinde uzakta, zor şartlarda eğitimlerini tamamladı. Kimseye küsmeden ülkelerine döndüler.

Bu "kesintisiz cinayetinin" bir eğitimci olarak canlı şahidiyim. Diğer taraftan imam-hatip lisesinde okuduğu için üç çocuğu mağdur olmuş, bir aile reisiyim. Kesintisiz eğitimin ne olumsuz yaralar açtığını en iyi anlayanlardanım. Mağduriyetimizi Allah (cc)'a arz edenlerdenim. Ancak bu kadar mağduriyetin vebalini bugünkü iktidar ödeyecek değil elbette.  Bu cinayetin müsebbiplerini halk tarih sahnesinden sildi. Bundan sonrada de Allah (cc)'a hesap verecekler. Bu kayıp yıllar bir haktır. Bu hakkı en başta ben ve çocuklarım talep edecekler. Hesap gününde bu cinayeti yaşatanlardan hesap soracağız.

Şimdi bu iktidar döneminde normalleşme başladı. Halkı Müslüman olan bir ülkede Kur'an okuyabilirsiniz diyorlar. İsteyen çocuğuna seçmeli ders olarak Kur'an okutulabilir deniliyor. Bu yolu açan milli eğitim normalleşmenin adımını atıyor. Yani hak sahibine haklarını teslim ediyor. Teşekkür etmek gerekir. Eğitimde aksaklıklar olabilir. Buda bizim ülkemiz için doğal bir durum. Kesintisiz eğitime geçildiğinde bundan daha çok sorun yaşanmıştı.

4+4+4'e eleştiri getirenler ülkede eğitimin normalleşmesine karşı çıkıyorlar. İslam dininin halkı Müslüman olan bir yerde dinini öğrenmesine karşı çıkıyorlar. Nasılda çarpık bir anlayış değil mi? Bize bu ülkede hep diken üzerinde yaşamayı mı reva görüyorlar?  Yüzde birinin gayri Müslim olduğu söylenen bu ülkede din eğitiminin normale dönmesi kadar doğal başka ne olabilir? Bunu istemeyenler, yeni eğitim sitemine karşı çıkanlar, İslam'ın yerine neyi ikame etmek istiyorlar? Müslüman halk buna müsaade etmez.  Aslında utanıp sıkılmasalar meclise din değiştirme konusunda kanun teklifi bile sunacaklar çıkabilir. Biz mensubu olduğumuz dinden memnunuz ve razıyız. Buna itiraz edenler, halkın kahır ekseriyetini yok saymaya çalışanlardır. Halk bu düşüncede olanları her zaman tarihin karanlıklarına siyaseten gömmüştür. Artık bu halk size daha fazla müsaade etmeyecektir.

2012-2013 eğitim yılının, yeni eğitim sisteminin öğretmen ve öğrencilerimize hayır ve başarılar getirmesini diliyorum.

Selam ve dua ile…      

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner471

banner457

banner372

banner432

banner464

banner373