banner430

    Toprak hattı, elektrik ile çalışan cihazlardaki oluşabilecek kaçak elektriğin bir iletkenle toprağa verilmesidir. Elektrikle çalışan cihazlarda zaman zaman elektrik kaçakları oluşabilmekte ve kendisine dokunan kimseleri çarpabilmektedir. Böylesi olumsuz sonuçların önüne geçebilmek için bir yere elektrik hattı döşenirken fazlalık olan bu elektriği zararsız hale getirebilmek için ayrı bir hat daha döşenir. Toprak hattı dediğimiz bu hat ile oluşabilecek olan kaçak elektrikler toprağa verilmekte ve insan için tehlike olmaktan çıkarılmaktadır.
    Günümüz insanı hayatına bir toprak hattı döşemelidir. Bedeninde meydana gelen negatif enerjileri atabilmesi için böylesi bir hat mutlaka gereklidir. Yaşamış olduğumuz hayat, sürekli olarak bizleri sıkıntı ve strese sokmaktadır. Eskiden insanların dünyası kendi köyünden ibaret iken bugün bütün dünya kendi köyü haline gelmiştir. Gelişen teknoloji ve iletişim araçları ile birlikte bütün dünyadan haberdar olabilmektedir. Bir zamanlar sadece köyümüzde veya yakın çevremizde olan olaylar zihnimizi meşgul ederken bugün bütün dünyadaki olaylar ile meşgul olmaktayız. Dünyanın en uzak köşelerinde dahi olan olaylardan haberdar olabilmekteyiz ve onlar bizleri meşgul edebilmektedir. Gelişen dünya ile birlikte sıkıntılarımız ve streslerimiz de artmakta ve bizleri huzursuz edebilmektedir. 
    Maddi ve manevi problemlerle boğuştuğumuz hadiseler her daim bizlere negatif enerji yüklemektedir. Mutlu olabilmek için bir şekilde bunlardan kurtulmalıyız. Bunlardan kurtulmanın bir yolu da toprak hatlarımızı kurmalıyız. Bu hatlarla bedenimizdeki negatif yüklemeleri boşaltarak onların yerine pozitif enerji yüklemeliyiz.  
    Peki! Bu toprak hattını nasıl oluşturabiliriz? Neler yaparsak bu hattı oluşturmuş olabiliriz?
    1. Toprak
İlk ham maddesi toprak olan insan, toprağa yakın oldukça mutlu olurken topraktan uzaklaştıkça mutsuz olmaktadır. Toprak insanın bendindeki negatif enerjileri boşaltabilmektedir. Kıyam için yere temas eden ayak ile secde için toprağa konulan alın insan için bir rahatlama vesilesi olmaktadır. Günde yarım saatte olsa yalın ayak toprakta yürümek insanın ruh sağlığı için son derece önemlidir. Toprakla meşgul olmak onu bedenen yorsa da ruhen huzurlu edecektir.  Topraktan yaratılan insanın, toprağa yakın oldukça huzuru artarken uzaklaştıkça stresi artacaktır.
2. Su
Su da toprak gibi insanın huzurunu artıran şeylerdendir. Su bir taraftan insanı rahatlatıcı özelliğe sahip pozitif enerji yayınlarken diğer taraftan da ondaki negatif enerjileri boşaltabilmektedir. Bir derenin, akarsuyun veya bir barajın yanında durmak, suya girmek veya su ile meşgul olmak insandaki negatif enerjileri yok edebilir. Peygamber Efendimiz (sas) öfkelenen bir kimseye ayakta ise oturmasını, oturuyor ise ayağa kalkmasını, hala da öfkesi geçmemiş ise abdest almasını tavsiye etmiştir. Öfke, kuru otun yakılmasına benzer. Yanması da kolay sönmesi de kolaydır. Onun için "Öfke gelir göz kızarır, öfke gider yüz kızarır" demişlerdir. Ufak bir durum veya konum değişikliği öfkenin sönmesine sebep olabilir. Bazen konum değişikliği çare olmaz ise suya başvurulmalıdır. Su ile meşgul olmak ta insanın stresini alacak ve onu rahatlatacaktır. Su insanı psikolojik olarak ta rahatlattığı için Psikiyatri ilminde de hastalar için suyla uğraşması tavsiye edilmektedir. 
3. Yeşillik
Açık hava ve bilhassa da yeşillikler insanı rahatlatıcı özelliğe sahiptir. Aynen su gibi onlar da pozitif enerji yayınlar. Yeşil bir alanda gezmek veya oturmak insanı ruhen rahatlatır. Yeşile bakmak hem göz hem de gönül için bir gıdadır. 
Yoğun bir çalışma temposu içerisinde adeta boğulma noktasına gelmiş olan bugünün insanı, her zamankinden daha fazla toprak hattına muhtaçtır. İşi gereği bedenine yüklemiş olduğu negatif enerjileri boşaltamadığı zaman huzursuzluğu artmaktadır. Onun için biraz toprak ve suyla meşgul olmak, doğa ile barışık olmak onu rahatlatacaktır.
 
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner471

banner457

banner372

banner432

banner464

banner373