banner430
Ulusal yayın yapan, sayısı yüzlerle ifade edilecek kadar kanal var. Her kanal kendini ne ile görevli kabul ediyorsa o yönde yayın yapıyor. Kimileri mason cemiyetlerinin ve uzantılarının istediği doğrultuda hizmet diyor. Kimileri faiz lobilerinin emrinde yayın yapıyor. Bazıları uluslararası sömürgecilerin hesabına hizmet veriyor. Kimileri ulusalcı takılıyor. Kimileri kendisine bile fayda ve zararı dokunmayacak olanlardan imdat bekliyor. Bazıları kaos ve terörden çıkar elde etmeye çalışıyor.
 
İçerideki medya bunu yaparken dışarıdakiler, yani bizim olmayanlar ne yapıyor? Olayları çarpıtıyor. Yalan haberler uyduruyor. Farklı görüntüleri ters yorumluyor. Zihinleri bulandırıyor. Hile ve desiselerle dünyaya yanlış bilgi aktarıyor. İzleyicisini kandırıyor. Bunlardan biri olan CNN, Gazlıçeşme’deki AK Partinin düzenlediği mitingi, aynı görüntüyle AK Partiye karşı yapılmış miting olarak izleyicilerine aktarabiliyor. Dışarıdaki dostlarımızın (!) bize bundan daha güzel yaklaşımı olamaz. Onlara da bu yakışır. Yalnızca CNN mi? Bu şekilde yayın yapan. Elbette ki hepsi birbirinin benzeri ya da kopyası. Avrupa Parlamentosunun aldığı bu olaylarla ilgili kararları gerçekten paçavra hükmündedir. Bizim dostlarımız olmadıklarını aslında her fırsatta ortaya koyuyorlar.
 
 Teknolojiyi elinde bulunduranların dünyayı nasıl yönettikleri ve ne istedikleri gezi olaylarıyla bir daha ortaya çıktı. Özellikle Avrupa ülkelerindeki sosyal medyada kıran kırana yalan ve sahte yayıncılık diz boyunu çoktan geçti. Bunların ne yayın ahlakı ne de insani değer tanımadıklarına bir daha şahit olunmuştur. Demokrasinin beşiği değil. Avrupa barbarlığı temsil ediyor. Böyle bir Avrupa’dan bundan başkası beklenemez. Bize düşen bunların oyununu bozabilmek. Tuzaklarına gelmemek. Buda her alanda güçlü Türkiye ile olur.
 
Kanallar arasında gezinirken Halk Kanalı’na takıldım. İktidara acımasızca saldırıyor. Konuşmacılarının ağızları köpürüyor. Çokta pişkin davranıyorlar. Bir reklam arası veriliyor. Türk bayrağı, Atatürk posterli Türk bayrağı, Atatürk’ün imzası bulunan anahtarlık, nutuk, 10.yıl marşı vs. bunların tamamı 59 TL. Bu reklamla, bu verilen malzemelerle neyin simsarlığını yapıyorlar? Bundan daha riyakâr bir davranış olabilir mi? Sen mi benden daha vatanseversin? Sen mi benden daha bayrak seversin? Hadi oradan! Yıllardan beri bir kısım isimler üzerinden yaptığınız simsarlık ve sahtekârlıklar artık pirim yapmıyor. Kandırmaya çalıştıklarınız için ekmeğe ya da suya dönüşmüyor. Bu pörsümüş ve modası geçmiş numaralarınıza ancak sizin gibiler inanır. Hem utanmadan kimi kiminle savaştırıyorsunuz? Hangi düşmanla savaştan söz ediyorsunuz? Ey gafiller. Şayet bu yaptıklarınıza gaflet denirse! Dışarıdaki, bize düşmanlık edenlerle içerideki bir kısım medya kuruluşları aynı kulvarda koşuyorlar. Bir ülkenin düşmanlarıyla hareket eden içimizdekilerin vatansever oldukları düşünülemez. Yakıp yıkanlar, kırıp dökenler, çevreyi tahrip edenler vatanperver olamaz. Muhalefetin geçmişinde de hep yakma, yıkma, öldürme, asma, topyekûn katletme vardır. 12 Eylül’den önceki sicilinde de yakıp yıkan marjinal grupların hamiliğini üstlendiğini görürsünüz. Nitekim Gezi Parkı eylemlerinde yakıp yıkanlarla beraber olmuştur. Desteklerini esirgememiştir. Gerilim ve şiddet oluşturma yolunu seçmiştir. Tam gerilim bitecekken bu seferde arka bahçesi olan sendikaları devreye sokarak gerilim ve şiddetin devamını ısrarla sürdürmek istemektedirler. Bundan hiç kimse kazançlı çıkmaz. Muhalefet ise hiç kazançlı çıkamaz. Bunlara rağmen sağduyu galip gelecektir. Bir daha hevesler içlerinde kalacaktır. Bu kadar fazla demokrasi, huzur ve rahat kimilerinin keyfini kaçırmaya başladı.
Vesselam…
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner471

banner457

banner372

banner432

banner464

banner373