Değerli Yeşil Afşin okurları,

Yeşil Afşin gazetesini takip edenlerin birçoğu beni tanır. Bilmeyenlerin de kısaca bilmesi için kendimi kısaca tanıtmak istiyorum.

10.04.1963 yılında Afşin'e bağlı Alimpınar köyünde doğdum ilkokulu Köyümde ortaokulu Afşin imam hatip lisesinde bitirdim. Liseyi Kahramanmaraş İmam hatip lisesinde üniversiteyi de Kayseri Erciyes Üniversitesi Beden eğitimi ve Spor Yüksekokulunda bitirdim.

Ortaokul yıllarından itibaren spora başladım.

Güreş hayatım ortaokul 3. Sınıfta Afşin’de Seyit Mehmet ÖZTÜRK Hoca ile başladı. Aynı yıl Tokat’ta yapılan ortaokullar arası Türkiye şampiyonasında Şampiyon oldum.

1982 yılında kulüp başkanlığını Adnan ÖZDEMİR Antrenörlüğünü Avni TARHAN hocamın yaptığı Tek ışık spor kulübünde Güreşe devam ettim. Bu dönemde 5 kez Türkiye şampiyonluğu ve 1 kezde Türkiye ikincisi oldum. 1993 yılında Fransa da yapılan Akdeniz oyunlarında Şampiyon oldum. 1995 yılında güreşi bıraktım.  Benim Güreş sporunda ki asıl Amacım ülkemin bayrağını dalgalandırıp İstiklal marşımızı çaldırmaktı, onu da çok şükür başardım.

Bundan sonra önce Afşin Tek spor kulübünde ve Milli takımda antrenörlük yaptım.

Açıkça ifade etmek gerekirse Antrenörlük dönemimde sporculuk kadar başarılı olamadım. Sonrasında siyasete atıldım siyasete giriş amacım Afşin’de güreş sporunu eski günlerdeki başarılı hale getirmekti. Bu konuda birçok girişimim olsa da istenilen seviye de gerçekleştiremedim.

Sonrasında da emekli oldum ve amiyane ifadeyle eleğimi eleyip eleğimi astım.

Bundan sonraki dönemde burada ilgilerinizi çekebilecek yaşadığım gördüğüm ilginç olaylar veyahut geçmişte yaşanmış gerek büyüklerimden öğrendiğim yaşanmışlıkları paylaşmak istiyorum.

Sizlerin de gördüğü ve işittiği şeyler olursa onları da burada paylaşmak istiyorum.

Afşin’in pehlivanlarından hoş muhabbetlerine kadar yad etmeye çalışacağım. Rahmetli Çapareşenin Zanapalıyı yendiginden İbiş Alinin ölüyorsan dürüst öl deyişine. Afşin’e elektrik geldiğinde Elbistanlıların Şar dağına çıktığına. Benim Askerliğimin nerden geldiğine kadar dile getirmek istiyorum.