Kula Kaymakam Ömer Ahmet Özdemir özgeçmişi:

1992 yılında Kayseri’de doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimini Yozgat’ta tamamlayan ÖZDEMİR, liseyi Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde okudu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 2015 yılında mezun oldu. Yüksek lisans eğitimine Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İktisat Bölümünde devam etmektedir.


2016 yılında yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 2017’de Yozgat Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Yozgat’ta il merkezi, Çanakkale-Eceabat’ta ve Konya-Ereğli’de refiklik stajlarını tamamlayarak yaklaşık sekiz ay Kastamonu-Daday ilçesinde kaymakam vekilliği yaptı. Mülkiye Başmüfettişi refakatinde teftiş stajını Ankara’da Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığında tamamladıktan sonra yurtdışı stajı kapsamında sekiz ay süreyle İngiltere’de The University of Sheffield’da İngilizce dil eğitimi aldı. Bu süre zarfında İngiliz kamu yönetimi ve sağlık sistemi üzerine çalışmalarda bulundu. Kaymakam ÖZDEMİR, 105.Dönem Kaymakamlık Kursunu başarıyla bitirerek Trabzon-Arsin kaymakamı olarak atandı ve bu görevi 4 yıl boyunca sürdürdü.


Kaymakam Ömer Ahmet ÖZDEMİR 24.08.2023 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Kula İlçe Kaymakamlığına atanmış olup evli ve bir çocuk babasıdır ve iyi derecede İngilizce bilmektedir. 

Kaynak: HABER MERKEZİ