Milletvekili Zehranur Aydemir özgeçmişi:

1998 yılında Ankara ili Çankaya ilçesinde doğdu. 
 
 Üniversite öğrenimini, Ankara TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde tamamladı. Endüstri Mühendisliği bölümünde tam burslu olarak okuyan Zehranur AYDEMİR, Bilgisayar Mühendisliği bölümünden çift anadal yaptı ve 2021 yılında Endüstri Mühendisliği, 2023 yılında Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun oldu. Savunma sanayii endüstrisinde çalışmalar yapan firmada çalışma hayatına Yazılım Mühendisi olarak başladı. 
 
 Milli Savunma Üniversitesi Alparslan Savunma Bilimleri ve Milli Güvenlik Enstitüsünde Savunma Teknolojileri Yönetimi yüksek lisans eğitimi ile birlikte SAHA İSTANBUL Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi bünyesinde savunma sanayi için lider yöneticilerin yetiştirildiği SAHA MBA Yönetici Geliştirme Programında da eğitimi devam etmektedir. 
 
 Siyasi hayatına 18 yaşında iken 2016 yılında AK Parti Ankara Gençlik Kolları Siyasi ve Hukuki İşler Komisyonu’nda başladı. AK Parti Ankara İl Başkanlığı’nda ve AK Parti Genel Merkez bünyesinde çeşitli görevler üstlendi. Halen AK Parti Gençlik Kolları MYK Üyesi; AR-GE ve Eğitim Başkanı olarak görev yapmaktadır.
 
 Zehranur AYDEMİR, evli olup iyi seviyede İngilizce, orta seviyede Almanca bilmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ