Kahramanmaraş Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri farkındalık eğitimleri kapsamında ticaret lisesi öğrencileriyle tatbikat yaptı.
İtfaiye Müdürlüğü'nün okullarla koordinasyon halinde yürüttüğü “Yangın Tedbirleri-Etkin ve Hızlı Müdahale Eğitimi -Tahliye Tatbikatı” Ticaret Meslek Lisesi’yle devam etti. Belediye tarafından kurulan Arama Kurtarma Moral Destek Ekibinin de (AKMOD) tanıtıldığı eğitim 1,5 sat sürerken, sunumun ardından tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.
Öte yandan, toplumun yangın tedbirleri ve yangın güvenliği yönünden bilinçlendirilmesi projesi kapsamında Necip Fazıl İlkokulu öğretmen ve öğrencileri İtfaiye Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Öğretmenlere, her yıl çıkan yangınların yüzde 20'sine çocukların sebep olduğu ve bilinçlendirmenin küçük yaşta yapılmasının önemi anlatıldı. Öğrencilere yapılan sunumda da, kendilerine başlangıçta eğlenceli bir iş gibi gelen ateşle oynamanın, evlerde veya ormanlık alanlarda ne tür sonuçlar doğurduğu sinevizyon eşiliğinde anlatıldı.
İtfaiye Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, eğitim ve tatbikat faaliyetlerinin, okullarda, fabrikalarda ve kamu kurumlarında yıl boyunca devam edeceği bildirildi.
Editör: Haber Merkezi