AK Parti Afşin Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Güven ve Belediye Meclis Üyesi Adayları, Afşin Linyit İşletmesi Müdürlüğü’nü ziyaret etti.
30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler kapsamında AK Parti Afşin Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Güven, AK Parti Afşin İlçe Başkanı Fevzi Kaynak, AK Parti Afşin Belediye Meclis Üyesi Adayları ile birlikte Afşin Linyit İşletmesi Müdürlüğü’nü ziyaret etti.
Yapışan ziyarette konuşma yapan AK Parti Afşin Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Güven, “Afşin’le alakalı oluşturmuş olduğumuz 5 yıllık projemiz hazır ve bu projeleri üç gruba ayırdık. Kentsel ve fiziksek kaliteyi yükseltmeye yönelik projeler, sosyal projeler, kültürel projeler olmak üzere üçe ayırdık. Bunların yanında yerel kalkınmayı desteklemeye yönelik projelerimizde var. Bölgemiz her ne kadar enerji üretimi havzasına dönüşmüş olsa da tarım ve hayvancılık bizim için çok önemli. Yerel kalkınmayı destekleyecek projelerimiz de var. Fiziksel projeleri iki kısma ayırdık birincisi algı değiştirmeye yönelik projeler ikincisi de orta vadede yapıyı değiştirmeye yönelik projeler. Finansman noktasında konuştuğumuz projelerin bir kısmı Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak.  Biz süre olarak 5 yıl olarak belirledik ama önümüze olağan üstü bir sorun çıkmazsa bu projelerin tamamını üç buçuk yılda gerçekleştireceğiz. Geri kalan zamanda da sosyal projelere zaman harcayacağız.  Afşin’in temel belediyecilik hizmetleri konusunda 15-20 yıllık kaybedilmiş, biz bu zamanını tekrar kazanmak istiyoruz. Bu süreçte insanlarımız çok umutsuzluğa düşmüş, şehrimize bir şeyler yapılamayacağı konusunda. Biz bütün bu olumsuzlukları kırıp Afşin’e yeniden bir ivme kazandırmak istiyoruz.” dedi.
 
Editör: Haber Merkezi