2020 yılında İstanbul Sanayi Odası tarafından yayımlanan Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında gösterilen Oruçoğlu Yağ, geçtiğimiz nisan ayında icra yoluyla satışa çıkarıldı.

TARIM KREDİ'DEN DEV ALIM

54 yıl önce kurulan ve Türkiye'nin en büyük yağ üreticilerinden olan Oruçoğlu Yağ Fabrikası'nı Tarım Kredi Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş satın aldı.

Güncel yağ fiyatları artıyor mu, zamlandı mı? Ayçiçek yağı fiyatları neden  artıyor, zam sonrası ne kadar olacak? - Merak Edilenler Haberleri

KURUM AÇIKLAMA YAPTI

Satışla ilgili kurumdan yapılan açıklama şu şekilde...

Tarım Kredi Grubu iştiraklerinden Tarım Kredi Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş, Türk tarımına ve bitkisel yağ sektörüne katkı yapmak ve üretici ortaklarının menfaatlerini en üst seviyede korumak amacıyla kurulmuştur.

Şirketin büyüme hedefleri kapsamında, yeni yatırım yapma veya tesis satın alma alternatifleri, yetkili kurullarımızca yapılan çalışmalar ve bağımsız kuruluşlara hazırlatılan raporlar ışığında tüm detaylarıyla değerlendirilmiştir.

Afyonkarahisar’da bulunan Oruçoğlu Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş. entegre üretim tesislerinin, cebri icra yoluyla satışının yapılması hususunun ilan edilmesi üzerine, yatırım ve büyüme hedeflerimiz doğrultusunda ihaleye katılma kararı alınmıştır.

Kaynak: HABER MERKEZİ