Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, yerinde inceleme amacıyla her yıl Belediye çalışanları ile birlikte gerçekleştirdiği inceleme gezisinin bu yıl ilkini Şanlıurfa’da gerçekleştirdi.
 
Gezi kapsamında Kahramanmaraşlı olan Vali Celalettin Güvenç, İl Müftüsü Ramazan Tahiroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, İl Milli Eğitim Teftiş Kurulu Başkanı Yusuf Kır, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Coşkun ziyaret edildi. Aynı zamanda çeşitli görüş alışverişinde bulunmak amacıyla da Şanlıurfa Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Al’da makamında ziyaret edildi.
 
Afşin Belediyesi, Afşin Kent Konseyi, Resmi Kurumlar ve Afşin Sivil Toplum Örgütleri ile birlikte 2 Haziranda yapılması planlanan geleneksel ‘Yemliha Yürüyüşü’nün alt yapı çalışmaları başladı. Bu yıl diğer yıllara göre daha kapsamlı yapılması ve katılımın daha yüksek olması için erken başlayan çalışmalar kapsamında Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, komşu illerde görev yapan hemşerimiz olan bürokratları davet etmek için bir dizi ziyaretler başlattı. Yapılan ziyarette hem davetlerde bulunuluyor, hemde yatırımlar konusunda bilgi alışverişi yapılıyor. Çalışmalarda yerinde inceleniyor.
 
Şanlıurfa’da makamında ziyaret edilen Vali Celalettin Güvenç Afşin heyetine büyük ilgi gösterdi. Oldukça sıcak ilişkilerin yaşandığı ziyarette Vali Güvenç Şanlıurfa hakkında bilgiler aktardı. Yapılan ziyaretle ilgili olarak ise Vali Güvenç; “Afşin heyetinin ziyaretinden son derece mutlu oldum. Hemşerilerimin zaman zaman beni ziyaret etmesi gerçekten çok güzel. Bu güzel ziyaretten dolayı Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan’a teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Aydoğan ise Vali Güvenç’i Yemliha Yürüyüşüne davet ederek, Eshab-ı Kehf Gravürü takdim etti.
 
Daha sonra Afşinli olan İl Müftüsü Ramazan Tahiroğlu ziyaret edildi. Yine burada da sıcak bir ilgiyle karşılanan Afşin heyetine yemek ikramında bulunuldu. Müftü Tahiroğlu, müftülüğün yapmış olduğu çalışmalar konusunda bilgiler aktardıktan sonra yapılan ziyaretten son derece memnun olduğunu belirtti.
 
İl Müftülüğünün ardından ise İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, Teftiş Kurulu Başkanı Yusuf Kır, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Coşkun ziyaret edildi.
 
Gezi kapsamında son olarak ise Şanlıurfa Belediyesi ve Kanal Urfa ziyaret edildi.
 
Yapılan gezi ve ziyaretlerin ardından bir değerlendirmede bulunan Başkan Fazlı Aydoğan;
“Her yıl, Belediye çalışanlarımızın vizyonlarını dahada genişletmek, yapılan çalışmaları yerinde görmek ve kurumsal kimliğimize daha hızlı kavuşmak için çeşitli inceleme gezisi düzenliyoruz. Bu yıl ilk olarak Şanlıurfa’ya geldik. Burada hem hemşerilerimizi 2 Haziranda yapacağımız yemliha yürüyüşüne davet ettik hemde yeni projeleri inceledik. Ziyaretlerde hemşerilerimiz gerçekten çok büyük yakınlık gösterdi. Ben ve ziyaret ekibindeki arkadaşlarım çok mutlu bir şekilde şehirden ayrıldık. Bizi ağırlayan ve çok büyük ilgi gösteren başta Sayın Valimiz Celalettin Güvenç’e, İl Müftüsü Ramazan Tahiroğlu’na, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala’ya, İl Milli Eğitim Teftiş Kurulu Başkanı Yusuf Kır’a ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Coşkun’a sonsuz teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
Ziyarette Başkan Fazlı Aydoğan’a, Ak Parti Afşin İlçe Başkanı Fevzi Kaynak, Tanır Belediye Başkanı Nurettin Sarıkaya’da eşlik etti.