Afşin’e bağlı Deveboynu Köyü’nde yaşayan 23 yaşındaki bir vatandaşı yabani domuz ısırdı. 
Edinilen bilgiye göre Afşin’e bağlı Deveboynu Köyünde yaşayan 23 yaşındaki Yavuz Alparslan kavak bahçesinde çalışırken yabani domuzun saldırısına uğradı. Domuzdan kaçmak isteyen Yavuz Alparslan, elinde bulunan ve kavak ağaçlarını budamada kullandığı tahra ile yabani domuzun kafasına vurdu.
Yaralı bir şekilde sağa sola saldırmaya başlayan domuz 23 Yaşındaki Yavuz Alparslan’ı sağ bacağından yaraladı. Yavuz Alparslan daha sonra birkaç darbe daha indirerek yabani domuzu öldürdü.
Yaralı olduğunu cep telefonuyla ailesine bildirilen Yavuz Alparslan, ailesi tarafından Afşin Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Afşin Devlet Hastanesi’ne götürülen Yavuz Alparslan tedavisinin ardından taburcu edildi.
Yabani domuzun saldırısına uğrayan 23 Yaşındaki Yavuz Alparslan olayı şöyle anlattı:
“Sabahleyin bahçemizde bulunan kavak ağaçlarının dallarını budamak için bahçeye indim. Birkaç ağaç budadıktan sonra yoruldum ve yere oturdum. Kafamı kaldırdığımda bir tane yabani domuzun üstüme doğru geldiğini gördüm. Elimde bulunan tahra ile  yabani domuzun kafasına vurdum ve biraz kaçtım. Arkamı döndüğümde yaralı bir şekilde üstüme koşmaya başladı. O arada bir defa sağ bacağımdan beni ısırdı. Ben elimdeki tahra ile yine birkaç defa vurarak öldürdüm. Daha sonrada ailemi cep telefonuyla aradım ve beni Afşin Devlet Hastanesi’ne götürdüler.”  
Devlet Hastanesi Başhekimi Abdulkadir Göğremiş de, geçtiğimiz günlerde yine bir kişinin domuzların saldırısına uğradığını ve domuz ısırma vakaların artabileceğini kaydetti.
Yetkililerden biran önce gerekli önlemlerin alınmasını isteyen Afşin Deveboynu Köyü Muhtarı Necati Bulduk, “Köyümüzde artık rahat bir şekilde gezemiyoruz. Yazın bahçeye inen yabani domuzlar kışında dağda aç kaldığından dolayı köye kadar inmeye başladılar. Geçtiğimiz günlerde köyümüze bağlı Yeşildere Mezrası’nda bir vatandaşımızı da yine domuz yaralamıştı. Eskiden köyümüzde domates, fasulye, mısır ekerdik ve çiftçimiz bu şekilde hayatlarını sürdürürlerdi. Şimdi ise sadece kavak dikebiliyoruz. Çünkü tarlalara giriyorlar ve tarladaki tüm mahsulü bu hayvanlar yiyor. Yetkililerin biran önce bu konuya el atmalarını istiyoruz.”dedi
Geçtiğimiz günlerde ise yine Afşin’e bağlı Deveboynu Köyünün Yeşildere Mezrası’nda bir kişi yaban domuzlarının saldırısına uğramıştı.