Afşin’de vergi haftası etkinlikleri çerçevesinde 2009 yıllık beyannamede ilk üçe giren mükelleflere teşekkür belgesi verildi.
 
Afşin Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Yılmaz, “22-28 Şubat tarihleri arasından kutlanan “Vergi Haftası” nedeniyle serbest meslek kazancı ve gayrimenkul sermaye iradında mükellef olup 2009 yılında da yıllık beyannamede ilk üçe giren serbest meslek mükelleflerine teşekkür belgesi verdik” dedi.
 
Zamanında vergilerini ödeyen mükelleflere teşekkür belgesi verildiğini söyleyen Afşin Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Yılmaz, “Çağdaş ve refah seviyesi yüksek bir ülke için devletin ekonomisinin güçlü olması gerekmektedir. Devletin en büyük gelir kaynağı vergilerdir, Verginin süresinde ödenmesi, vergi kayıp ve kaçağının önlenmesi durumunda, devlet daha güçlü olacak ve devlet sosyal sorumluluklarını zamanında yerine getirebilecektir. Bu gün vergi toplamada karşımıza çıkan ve mücadele etmemiz gereken en büyük sorun kayıt dışı ekonomidir. Kayıt dışı ekonomiyle mücadelede devletin uğraşı yeterli olmayıp, bu mücadeleyi kazanabilmek için tüm vatandaşlarımızın gayreti Ve çabası gerekmektedir. Sadece vergiyi vermek değil kayıt dışı ile mücadele etmekte bir vatandaşlık görevidir. Bu kapsamda ilçemizde bulunan vergi mükelleflerine, zamanında vergilerini ödeyen mükelleflere teşekkür belgesi verdik. Yükümlülüklerini zamanında yerine getiren tüm mükelleflere de teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.
 
İşte teşekkür belgesi verilen mükellefler:
Mehmet Gedik, İbrahim Yıldırım, Muhittin Hurmanlı, Mustafa Çetin Kuzdan, Sefer Bolat, Hacı Bayram Veli Arıkan, Yemliha Eken, İsmail Polat, Saadet Akıl