Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ''Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Programı'' ve ''Uzman Eller Projesi'' ile destek almaya hak kazanan üreticilere makine ekipman hibesi dağıtım töreni düzenlendi.

Kahramanmaraş Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Bilir, kurumda gerçekleştirilen dağıtım töreninde yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, geliştirilen yeni teknolojilerin çiftçilerimiz tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, sulanabilir alanların basınçlı sulamaya açılması, verimin artırılması, su israfının önüne geçilmesi ve eğitimli iş gücünü üretime yönlendirilmesi amacıyla proje kapsamında; 778 çiftçimize makine ekipman hibesi, 29 çiftçimize altyapı projesi hibesi, 8 yatırımcımıza ekonomik yatırım projesi hibesi, 287 çiftçimizin bireysel sulama sistemi alımı hibesi ve 36 çiftçimizin uzman eller kırsalda projesi kapsamında alacağı malzemelere olmak üzere toplam 1.138 çiftçimize 57,7 milyon TL hibe desteği verildi.”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir de, devletin kırsal kalkınmaya verdiği öneme değinerek, makine ekipman, altyapı ve ekonomik yatırımlar hibe desteğinin üreticilere hayırlı olması dileğinde bulundu.

Vali Coşkun ise “Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişçi ve Milletvekillerimizin destekleri ile çiftçilerimize ve üreticilerimize sağlanan hibe desteği sayesinde ilimizde üretim hacminin ve verimliliğin artması bekleniyor. Bu desteğin ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, üreticilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Hibe desteği alan üreticilerimiz ise, kendilerine sağlanan ekipman ve hibe desteği için emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Tören, Vali Coşkun, Milletvekili Ahmet Özdemir ve protokol üyeleri tarafından üreticilerimize hibe destek çeklerinin takdim edilmesi ile sona erdi.