26 yıldır kronik astım hastası olan ve 8 yıl önce, “Sen Koşamazsın” diyerek ultramaraton koşusu başlayan  İbrahim Şahin, 8 yılda 38 bin kilometre koştu. Şahin son olarak 170 kilometreyi koştu.
 
Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can, 170 kilometrelik ultramaraton koşu parkurunu 22 saatte başarıyla tamamlayan İbrahim Şahin ve Sadık Şahin’e, teşekkür plaketi takdim etti.
 
2 Kasım 2011 Çarşamba günü saat 15.00'te başlayan 170 kilometrelik ultra maraton koşusu 22 saatte tamamlanmış, bu sene yapılan ultramaraton koşusunda Afşin Eshab-ı Kehf Külliyesi de dahil edilmişti. Afşin Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can’da bu sene Afşin Eshab-ı Kehf Külliyesi’nde dahil eden İbrahim Şahin ve Sadık Şahin’e, teşekkür plaketi takdim etti.
 
Plaket töreninde koşuşma yapan İbrahim Şahin, “8 yıl önce koşu yapmaya başladım. Daha önceleri boks yapıyordum. Boks yaparken bana “sen koşamazsın” demeleri üzerine koşu yapmaya karara verdim.Yurt dışında yaşıyorum ve haftalık ortalama 100 kilometre koşuyorum.8 yıldan bu 38 bin kilometre koştum. Ailemle örneğin uzakta olan bir arkadaşımızın yanına ziyarete gitsek, ailem arabayla gider ben ise, yaya bir şekilde koşarak giderim. Spor benim yaşam şekli oldu.”dedi.
 
 
Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can ise, “ Bu sene yapılan ultramaraton koşusuna Afşin Eshab-ı Kehf Külliyesi’ni dahil eden İbrahim Şahin ve Sadık Şahin’e teşekkür ediyorum. Ben aynı zamanda Afşin Eshab-ı Kehf Külliyesi Koruma ve Yaşatma Derneği başkanıyım. Biz külliyenin tanıtımına katkı sağlayanlara plaket takdim ediyoruz. Bu bağlamda da İbrahim beye bu plaketi vermek istedik. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.
 
3. Defa Koştu
 
Önceki yıllar bir ilki gerçekleştirmek amacıyla ilk defa 11 Ekim 2009 günü memleketi Elbistan'da 111 kilometreyi 13 saatte koşan Şahin, 2. Elbistan Ultra Maratonu'nda 126 kilometrelik parkuru 14.5 saatte koşmuştu. Şahin, bu yıl da 170 kilometrelik 3. Elbistan-Afşin-Ekinözü Ultra Maraton Koşusu'nu 22 saatte tamamladı.
 
Kavaktepe köyünden başlayan koşu, Türkveren köyü, Demircilik ve Söğütlü kasabası, Çiçek Köyü, Akveren köyü, Büyükyapalak Kasabası, Gökçek ve Evcihüyük köyü, Doğan Kasabası, Afşin yolundan Afşin şehir merkezi, Eshab-ı Kehf Külliyesi, daha sonra Erçene köyünden, Elbistan istikametine hareketle, buradan Kalealtı köyü, İğde Kasabası ve Ekinözü şehir merkezini takip ederek, Akpınar ve Güblüce ile Taşburun köyünden Elbistan şehir merkezine ve bitiş noktası olan İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanı'nda son buldu.