Türkiye’nin en büyük sivil yarışması olan “Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür Yarışması” temsilcilileri Kahramanmaraş’a geldi.
 
Lider Gençlik Kulübü üyeleri Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ardından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’u ziyaret ederek “Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür Yarışması” hakkında bilgi verdi.

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç, “Bu tür kültürel faaliyetler şehrimiz ve ülkemiz insanı yanında tüm dünya Müslümanları için önemli. İnsanın hayatını şekillendirmesinde Kur’an ve Sünnet’in önemli bir kaynak. Bu tür kültürel faaliyetlere her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Ziyaretin sonunda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç’a Merdan Ahlak Kültür ve Çevre Derneği Onursal Başkanı Salih Özsağır ve 5. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları İl Sorumlusu İzzettin Pak, “Feyz’ül Furkan Kur’an-ı Kerim Meali” ve yarışma tanıtım kitapçığı takdim etti.