Sosyal Güvenlik Kurumu Afşin Spor Kulübü Yöneticileri gazetemizi ziyaret etti.
 
Geçtiğimiz aylarda yeni kurulan Sosyal Güvenlik Kurumu Afşin Spor Kulübü, ilçede bulunan kurum amirlerini ziyaret ederek, spor kulübü hakkında bilgi veriyorlar. SGK Spor Kulübü yönetimi gazetemizi de ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi.
 
Spor kulübü hakkında bilgi veren Spor Kulübü Basın Sözcüsü Adem Türkhan, “Yeni kurulan spor kulübümüzde yaklaşık 200 sporcu bulunuyor. Haftanın değişik günlerinde branşlarında uzman antrenörler tarafından antrenman yapılıyor. İnşallah önümüzdeki günlerde bu sporcularımızla büyük başarılar elde edeceğiz. Afşin’in geçmişinde yaşanılan büyük başarıları yeniden elde edeceğiz. Kurmuş olduğumuz bu spor kulübüyle güreşin alt yapısını hazırlayacağız. Öte yandan Kahramanmaraş İl Spor Müdürlüğü’nden talep ettiğimiz iki antrenörümüz de görevine başladı. Resmi kurumları ve sivil toplum kuruşlarını birimimizin oluşumu hakkında, hedefleri, geleceği hakkında neler var ziyaret edip bilgiler veriyoruz. Basının ve sivil toplum kuruluşlarının spora çok büyük katkısı olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden tanıtımın çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Gazetenizin de tanıtım açısından çok büyük faydaları oldu. Spor kulübü adına teşekkürü borç biliyorum” açıklamasında bulundu.
Yönetim Kurulu Üyesi Milli Takım Antrenörü Zekeriya Canlı ise, sporun önemine değinerek şunları kaydetti:
“Bizim temel amaçlarımızdan birisi ilçemize yetenekli ve kalıcı sporcular yetiştirmektir. Bunun için ince eleyip çok sık dokuyoruz. Bu sebepten dolayı seçtiğimiz çocukların zeki olmasının yanında, ahlaklı olmasına da çok dikkat ediyoruz. Bunu dönemsel olarak yapmıyoruz. Aldığımız çocukları küçük yaşta alıp üniversiteye gidene kadar takip edeceğiz.
Yönetimdeki arkadaşlar okulları gezerek çocukların dersleri ve idare ile sorunları ile ilgilenmektir. Bu sayede gençlerimizi sokaklardan, kötü alışkanlıklardan uzak tutmuş oluruz. Bu sayede Afşin’in geçlerine sahip çıkmış oluruz”
Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Ömer Kösebalaban, Afşin SGK Spor Klubü’nün yaptığı çalışmaların kamuoyu tarafından ilgiyle izlendiğini belirterek, Yeşil Afşin Gazetesi olarak Afşin’de sporun gelişmesi için diğer spor kulüplerine olduğu gibi Afşin SGK Spor Kulübüne de her türlü tanıtım desteği vereceklerini kaydetti.