Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Yüksekokulu ve Sağlıklı Yaşam Topluluğu tarafından, "Sağlıkta Dönüşümün Yansımaları" paneli düzenlendi.

 İl Sağlık Müdürü İlker Çitil, Necip Fazıl Kültür Merkezinde düzenlenen panelde yaptı konuşmada, sağlıkta dönüşümün tarihini anlattı.
Sağlık değişimin Türkiye'deki gerekliliğini belirten Çitil, şunları kaydetti: "Sağlık kurumları il genelinde yapılanarak yeni yapısına kavuşmuştur. 112 Acil Sağlık hizmetlerinde de önemli gelişmeler yaşanmıştır. Sağlıkta son 10 yılda yaşanan bu değişimden acil sağlık hizmetleri ve 112 istasyonları güçlenerek çıkmıştır."
Halk Sağlığı İl Müdürü Ahmet Yener ise  kurumunun değişiminden sonra yaptığı faaliyetleri anlattı.
Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Kamil Türkmen de geçmişten günümüze sağlıktaki gelişmeleri dile getirdi.
10 yıl öncesinde yaşanan sıkıntı ve eksikliklerin artık yaşanmadığını belirten Türkkmen, "Devlet olarak sağlığa büyük önem verilmiştir. Ülkemizde son yıllarda uygulanan politikalar, sağlığın gelişimine ve önemine büyük kazanımlar sağlamıştır. Sağlık sektörü devtetin gösterdiği azim ve gayretle daha da iyi yerlere gelecektir."
Moderatörlüğünü KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Bakan'ın yaptığı panel, plaket töreniyle son buldu.