Necip Fazıl Şehir Hastanesi arkasında gerçekleştirilen törende kendileri gibi küçük fidanları toprakla buluşturan öğrenciler, ilk kez fidan dikmenin mutluluğunu yaşadılar. Renkli görüntülerin sahnelendiği törene katılan Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, çocuklara küçük yaştan itibaren doğa, orman ve insan sevgisinin aşılanması gerektiğini söyledi.
“Her bir çocuğumuz bu fidanlarla büyüyecek, gelişecek ve ülkemize faydalı birer insan olacaklar” diyen Kocatepe, şöyle konuştu:
“Gördüğünüz gibi hastanemizin arkasında Orman Bölge Müdürlüğü’nün katkısıyla miniklerimiz bugün ağaç dikiyorlar. Biz de onlara katıldık. Her bir ağaçla inşallah onlarda büyüyecek, gelişerek ülkemize faydalı birer insan olacaklar. Büyüdükleri zaman da buradaki yetiştirdikleri ağaçları anarak belki bundan sonraki hayatları boyunca hayat sevgisini, doğa sevgisini insan sevgisini birlikte yaşayacaklar. Hem peygamberimizi anacaklar hem de ülkemizin ağaçlandırmasına katkıda bulundukları için mutluluk duyacaklar. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
TEMA Vakfı İl Temsilcisi Cafer Kalalı ise vakıf olarak her fırsatta bu tür aktiviteler gerçekleştirerek ormanların artırılmasına katkı sağladıklarını söyledi. TEMA bünyesinde faaliyete geçen minik TEMA’yı da önemsediklerini ifade eden Kalalı, şunları kaydetti:
“Bugün burada 350 okul öncesi öğrencimiz ilk defa toprakla buluşacak. Bu anlamlı günde bu anlamlı etkinliği düzenlememize katkı sunanlara teşekkür ediyoruz. Hazreti Muhammed ‘insan temiz ve sağlıklı bir ortamda yaşayabilir’ demiş. Yüce Allah kainatı güzel bir denge içerisinde yaratmıştır. İşte böyle bir peygamberin ümmetleri olarak bugün buradayız. Minik TEMA’mız ise 2010 yılında kuruldu. Çocuklarımızın fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerini desteklemek üzere kuruldu. Bugün de burada bunu sağlayacağımıza inanıyor hepinize teşekkür ediyorum.”
Daha sonra Vali Kocatepe ve öğrenciler hazırlanan fidanları toprakla buluşturdular. Bu arada törenin gerçekleştirildiği alanda görülen bir yılan kısa süreli paniğe neden oldu. Yaklaşık 2 metre uzunluğundaki yılan görevliler tarafından uzaklaştırıldı.