Anadolu Öğretmen Lisesi’ni TOKİ İnşa Edecek
 
Afşin Milli Eğitim Müdürü Nusret Karataş, Devlet Su İşleri Afşin Şubesi’nin güney tarafında yapılması planlanan Anadolu Öğretmen Lisesi ile yurdunun Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılacağını kaydetti.
 
 
Devlet Su İşleri Afşin Şubesi’nin güney tarafından bulunan 41 dönümlük arazi üzerine inşa edilecek olan Anadolu Öğretmen Lisesi ile yurdunun yapımını TOKİ üstlendi. TOKi’den gelen ekip alanda incelemelerde bulunduğu öğrenildi.
 
Konu hakkında bilgi veren Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Nusret Karataş, “ İlçemizdeki Anadolu Öğretmen Lisesi 4 yıldır orta öğretime hizmet vermektedir. Ancak zor şartlarda hizmet verdiğini hepimiz biliyoruz, derslik ve bina olarak herhangi bir sorun bulunmamakta ancak okulumuz pansiyonlu olduğu için okulumuza 11-12 kilometre uzaklıkta ayrı bir TOKİ İlköğretim Okulu bünyesinde pansiyonumuz. Oraya yemek taşıma ve öğrenci taşıma beraberinde bir çok sıkıntı getiriyor. Zaman zaman münferitte olsa kazalar meydana geliyor. Anadolu öğretmen Lisesindeki fiziki dağınıklık dediğim gibi bir çok sıkıntıları beraberinde getiriyor. Biz bunları göz önünde bulundurarak bir takım tespitlerde bulunduk. Hazine arazisinden 41 dönümlük bir alanı bu okulun inşası için talep ettik ve DSİ’nin güney tarafında hazine arazisi bize tahsis edildi. Biz birçok aşamayı kat ettik. TOKİ’den ilgili şube müdürü geldi ve arsanın elektrik hatlarına olan durumu, içme suyu şebeksine olan yakınlığı, ulaşım problemleri gibi sorunlarla ilgili Afşin Belediyesi ile sorunları görüştüler. Bu konularla ilgili herhangi bir olumsuzluğun  olmadığını rapor ederek bundan sonraki aşamanın da ihale olduğunu belirterek inşallah Anadolu Öğretmen Lisesinin 16 derslik eğitim öğretim binası ve 200 kişilik bir öğrenci pansiyonunun ihalesi yapılacak.” dedi.