AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, kuzey ilçelerdeki tarım alanlarını suya kavuşturacak Adatepe Barajı Sulama Projesi çalışmalarını yerinde inceleyip ilgililerden bilgi aldı.

AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Tıraş ile il ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin de eşlik ettiği programda, Göksun-Elbistan kara yolunun Afşin-Elbistan arasındaki çalışmaları inceleyip ilgililerden bilgi aldı.

Kalealtı Sulama Regülatöründe muhtar ve çiftçilerle de bir araya gelen Öçal ve beraberindeki heyet, Sarsap ve Yapalak göletlerinde de inceleme yaptı. İlgililerden göletlerde yaşanan sorunları dinleyen Öçal, çözüm üretilmesi için görüşme sağlayacaklarını söyledi.

Gün boyu yapılan inceleme ve ziyaretleri değerlendiren Öçal, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “ Bugün öncelikle Adatepe Barajımızın devam eden çalışmalarını takip ettik. Adatepe Barajı ile birlikte özellikle Afşin, Göksun, Elbistan ve Ekinözü civarındaki oldukça büyük arazilerimizin tekrar su ile buluşması kuru tarımdan sulu tarıma geçme noktasında mevcut arazilerimizin ülke ekonomisine kazandırılması, tarıma kazandırılması noktasında önemli bir hamle. Burada yapılan çalışmaları yerinde izledik.”

Afşin-Elbistan arasındaki yol çalışmalarının biran önce bitirilmesinin önemli olduğuna değinen Öçal, “Karayollarının özellikle Afşin-Elbistan arasındaki yol çalışmalarına ve orada bir takım aksaklıkların tespiti ve giderilmesine yönelik gözlemlerimizi yaptık. İnşallah en kısa sürede onları da tamamlayarak yolun Elbistan Afşin tarafının hızlıca sonlandırılması noktasında gerekli çalışmaları yapacağız.” Diye konuştu.