Milletvekili Atay Uslu özgeçmişi :

Antalya Kaş doğumlu. 
 
  İlk, Orta ve Lise eğitimimi Finike tamamladı.
 Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 
 1991-1999 yılları arasında gıda ve tarım sektöründeki aile işletmesinde yönetici olarak çalıştı.
 2000 yılında Kaymakam olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. 1 yıl süreyle İngiltere Leicester Üniversitesi’nde eğitim aldı. 
 
 Isparta Eğirdir, Kütahya Gediz Kaymakam Vekilliği; Isparta Yenişarbademli, Ağrı Taşlıçay, Antalya İbradı Kaymakamlığı ve Van Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
 
 2011 yılında Van Vali Yardımcısı iken yaşanan deprem felaketi sonrası Deprem Koordinasyon Merkezi Yöneticiliğini yürüttü. Deprem sonrası 25 bin kalıcı konutun inşası, Yeni Van’ın kurulması çalışmalarında görev aldı.
 
 2013 yılında İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi (Kurucu) Başkanı olarak atandı.

 Düzenli göçmenlerin, mülteci ve sığınmacıların uyumları,  gönüllü dönüşleri, üçüncü ülkelere yerleşmeleri konularındaki projelerde çalıştı ve politika oluşturma çalışmalarında bulundu, Çok Dilli Yabancılar İletişim Merkezinin (YİMER-157)  kuruluş çalışmalarını koordine etti.
  
 2015, 2018 ve  2023 Genel Seçimlerinde 26.,27.  ve 28. Dönem Antalya Milletvekili seçildi.
 Genel Merkez Tanıtım, Medya Başkan Yardımcılığı, Sosyal Politikalar Başkan Yardımcılığı, İnsan Hakları Başkan Yardımcılığı ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
 
 TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu altında kurulan Göç ve Uyum Alt Komisyonu Başkanı ve TBMM Akdeniz Parlamenter Asamblesi (Akdeniz-PA) Başkanlığı görevlerini devam ettirmekte.
 İngilizce biliyor.

 Seyhan Hanım ile evlidir. Fatıma Sezen, Zeynep Hilal ve Ayşe Ezgi’nin Babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ