Belediye otobüsü ile özel halk otobüsü çarpıştı, 9 kişi yaralandı Belediye otobüsü ile özel halk otobüsü çarpıştı, 9 kişi yaralandı

Afşin’e bağlı Bakraç Mahallesinde getirilen arı kovanları ve arılar Afşin, Elbistan ve Göksun’daki bal üreticilerine dağıtıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından depremlerden etkilenen üreticilere yönelik desteklerin sürdüğünü ifade eden Afşin İlçe Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Kayapınar, “ 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerde ilçemizde depremden etkilenen büyükbaş, küçükbaş ve arıcılık işletmelerinde hayvanları telef olan üreticilerimize ayni yardımda bulunuyoruz” dedi.

s

Kayapınar, “İlçemizde arıcılık faaliyeti gösteren, işletme ve kovanları Tarım ve Orman Bakanlığı Arı Kovan Sistemi veri tabanında kayıtlı olup, aktif kovanları depremler nedeni ile zarar gören 38 arıcımıza her biri 4'er çıta arı ve 1'er ana arıdan teşkil olmak üzere toplamda 1104 paket arı Afşinli depremzede üreticilerimize dağıtılmıştır. Elbistan ve Göksun’daki arıcılarımızda İlçemiz Bakraç Mahallesi, Kızılkaya Mevkiinde bulunan geçici konaklama noktamızdan  arılarını teslim alacaklar. Tarım ve Orman Bakanlığı olarak #SenÜretYeter dediğimiz çiftçi ve yetiştiricilerimizin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Geçtiğimiz hafta küçükbaş hayvan ayni yardımlarını tamamladık. Bugün arıcılarımızın zararlarını karşılamaya çalıştık ve önümüzdeki süreçte de depremde telef olan büyükbaş hayvanlarımızı yetiştiricilerimize dağıtacağız  inşallah. Çalışmaları koordine eden İl Müdürümüz, İl Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürümüz ve mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyor, hep birlikte yaşadığımız bu zor günler için tekrardan Milletime geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve tüm çiftci ve yetiştiricilerimize bereketli üretim sezonları dilerim.” açıklamasında bulundu.

DSC_0041DSC_0034DSC_0026DSC_0021DSC_0008DSC_0006