Konyaaltı Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kırsal ve merkez mahallelerde yol bakım çalışmaları gerçekleştiriyor. Çalışmalar kapsamında ekipler, Saklıkent, Derbent, Harımyurt ve Mağlaz mevkileriyle, Hisarçandır, Yarbaşçandır, Üçoluk yaylaları ve merkezde Hurma Mahallesi 298 sokakta yol açma, bakım, onarım ve tadilat çalışması yaptı.

“Saklıkent yolu onarılıyor”

Konyaaltı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kırsal bölge sorumlusu Mehmet Özcan, Konyaaltı ilçesinde bulunan Saklıkent, Derbent, Harımyurt ve Mağlaz mevkiinde bulunan yolların bakım, onarım ve tadilatını gerçekleştirdiklerini söyledi. Özcan, "Bu alanda bulunan göçük ve yıpranmış yolların tadilatını yapıyoruz. Doyran bölgesinden başlayıp Saklıkent, Derbent, Harımyurt, Mağlaz mevkilerinde yol bakım ve onarım çalışmalarını yürütüyoruz" dedi.

Konyaaltı Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü kırsal bölge sorumlusu Doğan Akman da, “Kış ayında yağışın çok olması nedeniyle kırsalda bozulan yollarımız oldu. Konyaaltı ilçesinde vatandaşlarımızın ulaşım sıkıntısı çekmemesi için mayıs ayında başlatılacak olan çalışmalarımıza mart ayında başladık. Hisarçandır’dan başladığımız yol bakım ve onarım çalışmalarımızı Üçoluk yaylasında bulunan Güblen-Aladağ yolunda sürdürdük. Çalışmalarımız kapsamında Yarbaşçandır mevkiinde de yol açma ile yolların bakım ve onarım çalışmalarını da sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: İHA