Herkese merhabalar. Bu hafta sizlere iki kitap önereceğim. Önereceğim ilk kitap, HOBBİT.

Bilbo Baggins, rahatlık içinde kendi kendine yeten bir hayat süren, kilerinden ve bodrumundan daha öteye seyahat etme konusunda gönülsüz bir hobbittir. Ama büyücü Gandalf ve bir grup cüce onu bir maceraya götürmek için kapısında belirdiğinde keyifli hayatı sekteye uğrar. Muhteşem Smaug isimli devasa ve çok tehlikeli bir ejderhanın yıllar önce cücelerin elinden aldığı Yalnız Dağ’ı ve paha biçilemez hazineleri geri alacaklardır. Bilbo plana dahil olma konusunda ayak direse de bir hırsız olarak yeteneğini ve başarısını fark ettiğinde kendisi bile çok şaşırır!

Çok eğlenceli bir kitaptı herkese öneririm.

Yazar: J.R.R. Tolkien

Yayınevi: İthaki Yayınları

İkinci önereceğim kitap ise HAYVAN ÇİFTLİĞİ.

Kitabın konusu, Bay Jones adlı bir adamın sahip olduğu Beylik Çiftliği’nde geçiyor. Bay Jones tarafından kötü davranılan hayvanlar, bu durumdan son derece rahatsız olurlar. Bir gün çiftliğin bilge domuzu Koca Reis, hayvanları örgütlüyor ve onlara devrim fikrini açıklar. Çok geçmeden Koca Reis öldürülür ancak sözlerini hayvanlara miras bırakır.

Bir gün hayvanlar, yemlerinin verilmediği gerekçesiyle kendilerinin de beklemediği bir şekilde isyan eder. Hayvanların bu ayaklanması üzerine Bay Jones ve diğer insanlar çiftliği terk ederler. Böylelikle ideallerine yerleşen devrimi gerçekleştiren hayvanlar, işe ilk olarak çiftliğin adını değiştirmekle başlarlar. Adı artık Hayvan Çiftliği olan bu yerin yönetimini ise domuzlar üstlenir.

Çok güzel ve etkileyici bir kitap herkese öneririm.

Yazar: George Orwell

Yayınevi: Can Yayınları

İnstagram adresim: 
https://www.instagram.com/kitap.okuyan.kitaplik/?hl=tr