Merhaba değerli Yeşil Afşin okurları. Ben Yasemin İpek Kösebalaban. 12 yaşındayım ve 7. Sınıf öğrencisiyim. Kitap okumayı çok seviyorum. Bundan böyle haftada bir kere sizlere, okuduğum kitaplardan 2 kitap önerisinde bulunacağım. 
İlk olarak son zamanlarda okumuş olduğum "SİNEKLERİN TANRISI" kitabını önereceğim.

KONUSU: Bir uçak arızalanır ve adaya düşer, içindeki yolcuların hepsi ölmüştür, bir avuç çocuğun dışında… Biz de çocukların adayı keşfetmesi, aralarındaki konuşmaları ve maceralarını okuyoruz. 
Kitabın sonu da çok etkileyiciydi.
Kitap bize günlük yaşamımızla ilgili düşünülecek çok şey bırakıyor.
Benim çok etkilendiğim bir kitap oldu. Bence siz de okumalısınız, herkese öneririm.

İkinci önereceğim kitap ise bir Fantastik kitap. Kitabın ismi "GREGOR VE GRİ KEHANET".

KONUSU: O yaz herkes kampa gitmişti, Gregor dışında herkes. Çünkü Gregor, kardeşlerine bakmak zorundaydı. Annesi, babası kaybolduğundan beri eve para getirmek için çalışıyordu. Bir gün en küçük kardeşi Bot çamaşır odasındaki delikten aşağı düşer ve Gregor da peşinden... 2 kardeş kendilerini etrafları kocaman böcekler ve bir o kadar büyük yarasalarla çevrili bir şehirde bulmuştur. O şehirde yaşayan insanlarda Gregor'u misafir eder. Gregor'un da insanların da başına türlü türlü maceralar gelir. Biz de kitapta bu maceraları okuyoruz. Benim en sevdiğim kitaplardan biri oldu ve son 50 sayfasında da çok şaşırdığım olaylar gerçekleşti.
Benim bu hafta anlatacağım kitaplar bu kadar.
INSTAGRAM HESABIM: https://www.instagram.com/kitap.okuyan.kitaplik/?hl=tr
Yasemin İpek KÖSEBALABAN

https://www.instagram.com/kitap.okuyan.kitaplik/?hl=tr

Yasemin İpek KÖSEBALABAN