Kentsel dönüşüm kredisi kullanacak Kahramanmaraşlılar hayat sigortalarını indirimli yapabilecek.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan yüzde 0.69 faiz oranı ve 180 ay vade ile 2 milyon 500 bin liraya kadar kullanılabilecek Kentsel Dönüşüm kredisine başvuracak Kahramanmaraşlılar, dilerlerse borçlarını kendileri ve yakınları için güvence altına almalarını sağlayan kredi hayat sigortalarını bankalara göre yüzde 40’a varan indirimlerle yaptırabilecek.

Kentsel Dönüşüm Gorsel02

Fiyat avantajlı Kentsel Dönüşüm Kredi Hayat Sigortası, Viennalife Emeklilik ve Hayat A.Ş.’nin dijital platformu olayinkolayi.com üzerinden, yalnızca 6 kısa bilgi ile online olarak kolaylıkla satın alınabiliyor.

Yüzölçümünün önemli bir bölümü deprem tehlikesi altında bulunan Türkiye’de, başta Kahramanmaraş olmak üzere kentsel dönüşümle yenilenmesi gereken yüz binlerce konut bulunuyor.

Kentsel Dönüşüm Gorsel03

Söz konusu yapılarda oturanlar, binalarını güvenli hale getirmek istese de birçoğunun bütçesi buna el vermiyor. T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca açıklanan ve ilk etapta pilot şehir olarak İstanbul, İzmir, Manisa, Kahramanmaraş ve Tekirdağ'da uygulamaya giren düşük faizli, uzun vadeli kentsel dönüşüm kredisi, riskli binaların yenilenmesi sürecini daha da hızlandıracak.

Kaynak: HABER MERKEZİ