Akseki Kaymakamı Saliha Karataş özgeçmişi :

 1993 yılında Çorum ili Osmancık ilçesinde doğmuştur. İlk ve ortaöğrenimini farklı illerde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. 2018 yılında İçişleri Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanmıştır.

 2019 yılında Aksaray Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etmiştir. Aksaray Valiliği il merkez stajını tamamladıktan sonra Ankara/Gölbaşı ve Bilecik/Bozüyük ilçelerinde Kaymakam Refikliği stajını tamamlamıştır. 2019-2020 yıllarında sırasıyla Kırıkkale/Delice, Kırıkkale/Sulakyurt ve Kırşehir/Akçakent ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevini yürütmüştür. İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirilmesi ile yurt dışı stajı kapsamında İngiltere’nin Leicester Üniversitesi’nde İngilizce dil eğitimi almıştır. Daha sonra Eskişehir/Beylikova ilçesinde Kaymakam Vekili olarak görev yapmıştır.


Kaymakamlık kursunu üstün başarı ile tamamlayan Kaymakamımız, İçişleri Bakanlığının 18.09.2023 tarihli oluru ile 25.09.2023 tarihinde ilçemizdeki görevine başlamıştır. Kaymakamımız Saliha Karataş İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Evli olup iki çocuk annesidir.

        

Kaynak: HABER MERKEZİ