İyidere Kaymakamı Eray Gürsoy özgeçmişi:

09.08.1995 Ankara doğumlu olan Eray GÜRSOY ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara Yenimahalle’de tamamladı. 2013 yılında başladığı lisans eğitimini ise 2017 yılında Hacettepe Üniversitesi Maliye Bölümünde tamamladı. 2022 Yılında Anadolu Üniversitesi Adalet Ön lisans Programından mezun oldu.

2018 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Mali İktisat Anabilim Dalında başlamış olduğu yüksek lisans eğitiminde ise tez aşamasında olup, ''Kalkınma İktisadı'' konusunda tez çalışması yürütmektedir.

2019 yılında İçişleri Bakanlığı ‘nın açmış olduğu Kaymakamlık sınavını kazanarak, 04.06.2020 tarihinde Bartın Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. İl merkezi stajı sonrası sırasıyla Rize ve Gümüşhane illerinde Mülkiye Müfettişi refakatinde teftiş stajını, Karabük/Safranbolu ve Mardin/Kızıltepe ilçelerinde ise Kaymakam Refikliği stajlarını tamamlamıştır. Sırasıyla Samsun/Salıpazarı ve Kayseri/Özvatan ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevini yürüten Eray Gürsoy, Bakanlık Merkez Stajının (Dil Kursu) ardından dil eğitimi için gönderildiği Birleşik Krallık'ın Manchester şehrinde 6 ay bulunmuş; Manchester Metropolitan Üniversitesi'nde öğrenim görmüştür. İçişleri Bakanlığı'nın 18.09.2023 tarihli Atama Onayı ile atanan Kaymakam Eray GÜRSOY 22.09.2023 tarihi itibariyle göreve başlamış olup, evlidir.

Kaynak: HABER MERKEZİ