Kalyon Holding'de, yönetimsel düzeyde yeni atamalar gerçekleşti.

Holdingden yapılan açıklamaya göre, Kalyon Holding, geçen yıl kamuda ve ekonomi yönetiminde önemli görevlerde bulunan Lütfi Elvan'ın Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak göreve başlaması ve 2019'dan bu yana Strateji ve Finansal İlişkiler Grup Başkanlığını yürüten Mustafa Koçar'ın üst düzey yöneticilik (CEO) görevine getirilmesiyle birlikte kurumsallaşma yönünde adımlar atmıştı.

Söz konusu devir teslimlerin yanı sıra iki ismin ataması daha yapıldı. Bu çerçevede Kaan Zaimoğlu Finans Grup Başkanı (CFO) olarak, Gökhan Yıldız ise Kalyon Kentsel'e İcra Kurulu Üyesi olarak atandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen getiren Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu, başta Kalyon PV ve Kalyon Enerji olmak üzere Holding'in tüm iştiraklerinde her geçen yıl daha da yüksek bir performans sergilediklerini belirterek, "80. yılımızı kutlayacağımız 2024 yılına büyük umutlarla, birlikte çok daha büyük başarılara imza atacağımız bir yıl olması temennisiyle ve iddialı hedefler koyarak girdik." ifadelerini kullandı.

- "Büyüme stratejilerimize katkı sunacağına inanıyorum"

En önemli dayanaklarının çalışanlarımız ve yönetim kadrosu olduğunu aktaran Kalyoncu, "Bir asırlık Cumhuriyetimizin 79 yılına şahitlik eden ve 'Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır' inancıyla her zaman daha iyisini yapmak için gayret sarf eden holdingimiz, başarısını değişen dünya düzenine, rekabete ve kurumsallaşmanın gerekliliğine ayak uydurabilmesine borçludur." açıklamasında bulundu.

Kalyoncu, holdingdeki atamaların büyüme stratejilerimize katkı sunacağına inandığını kaydederek, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Kalyon Holding’in gelecek hedeflerine doğru yürürken, gücümüze güç katacağına inandığım tüm yöneticilerimizin yeni görevlerinin kendileri ve şirketimiz adına hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek; kendilerine başarılar diliyorum. 80 yıla dayanan kurumsal tarihçemiz boyunca olduğu gibi; büyüyen ve güçlenen insan kıymetimizle, değerlerimize bağlı kalarak, misyonumuzu ve vizyonumuzu sürdürmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: AA