Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Kahramanmaraş’a 7 adet eğitim kampüsünün kurulacağını ve bu eğitim kampüslerinin  bir tanesinin de Afşin’e kurulmasının planlandığını kaydetti.
Milli Eğitim Bakanlığı, birkaç lise türünün bir arada bulunduğu mesleki ağırlıklı “Lise Kampüsü” kurmaya başladı. Pilot illerde uygulamaya geçilecek olan kampüsün  Afşin’e de kurulması planlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan kararla belli bölgelere “Lise Kampüsü” yapılacak. Pilot birkaç ilde uygulamaya başlayacak olan bakanlık, Kahramanmaraş’a da 7 tane kampüs kuracak.
İl genelinde 7 kampüs planlaması yapıldığını hatırlatan Kahramanmaraş Valisi Kocatepe, şunları söyledi:
"7 adet kampus planlaması var bu okulların toplamı bin 92 derslik. Ayrıca bu okullar biraz daha meskun mahalden dışarıda olacak ve böylelikle ilköğretimleri de daha merkezi yerlerde yapma şansını elde edeceğiz. Biz bu konuda arsa temin çalışmalarını yürütüyoruz. Diğer illere göre şanslıyız. Temin konusunda daha iyiyiz. Şu anda tespit ettiğimiz arsalar var. İl merkezinde bu bağlamda 3 kampüs yapılacak. Diğer yandan Türkoğlu, Göksun, Afşin ve Elbistan ilçelerimizde de birer kampüs olacak.”