Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, Özel Yıldız Koleji’ni ziyaret etti.

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında güçlendirme yapılarak eğitim-öğretim faaliyetlerine yeniden başlayan Özel Yıldız Koleji’ne ziyaretler devam ediyor.

Ziyaretlerle alakalı değerlendirmede bulunan Özel Yıldız Koleji Kurucu Müdürü Nurullah Çelebi Köker, 06 Şubat Elbistan depreminden sonra orta hasar alan Özel Yıldız Koleji okul binası son teknolojiye güçlendirme çalışması yapılarak eğitim-öğretim faaliyetlerine kaldığı yerden devam etmektedir.

11 il merkezi ile 75 ilçe merkezinde ilk olarak belediye yapı ruhsatı, güçlendirme çalışması sonrası tekrar belediyeden yapı kullanım izni aldıktan sonra evrakları Milli Eğitim Bakanlığına sunmuştur. Bakanlıkta yapılan incelemeler sonucunda okul binasında eğitim-öğretim yapılabilir izni verilmiştir.

HABER1

Elbistan’da özel okullara ciddi ihtiyaç bulunduğu günümüzde, başarılarıyla bölgeye damga vuran 23 yıllık bir geçmişe sahip özel yıldız kolejinin tekrar eğitim-öğretime başlaması öğrenciler, öğretmenler, veliler ve Elbistanlılar tarafından büyük coşkuyla karşılandı. Bu vesileyle İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Fatih Çetin ile Özel Öğretim Şube Müdürümüz Mehmet Yılmaz okulumuzu ziyaret edip, yapılan çalışmaları yerinde gördüler. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Fatih Çetin ve Şube Müdürümüz Mehmet Yılmaz’a ziyaretleri için teşekkür ediyoruz. İnşallah bu güne kadar olduğu gibi bölgemizin öğrencilerini Türkiye’nin en iyi okullarına göndermeye devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Şükrü Kartal