İl Genel Meclisi’nden Müjdeli Haber…!
Nadır İlköğretim Okulu’na Ödenek Ayrıldı
Afşin’e bağlı Nadır Köyü’ne yapılacak olan 8 derslik yeni bina için İl Genel Meclisi’nden yaklaşık 1 Milyon TL ödenek ayrıldığı bildirildi.
Geçtiğimiz yıl Afşin’e bağlı Nadır Köyü’ne giden İl Genel Meclis Üyeleri, Nadır’a bir ilköğretim okulu yapılması konusunda Köy Muhtarı Adil Gül’e söv vermişlerdi. İl Genel Meclis Üyeleri verdikleri bu sözü yerine getirerek, Nadır’a yeni ilköğretim Okulu Yapılması için yaklaşık 1 Milyon TL ödenek ayırdılar.
Konu hakkında açıklama yapan AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri Ömer Kösebalaban, Ahmet Canpolat, Hulusi Ataç ve Yemliha Böke, Nadır İlköğretim Okulu’nun yıllardır çözülemeyen derslik ihtiyacının ayrılan bu ödenekle çözüme kavuşacağını, öğretmen ve öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim ve öğretime devam edeceklerini belirttiler.
Yapılacak 8 derslik yeni binayla ile ilgili bilgi veren Ak Parti Afşin İl Genel Meclis Üyeleri, bodrum, zemin ve 1. kattan oluşacak binanın Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı proje olduğunu dile getirerek, bodrum katta kız ve erkek öğrenciler için soyunma odaları ile çok amaçlı salon, zemin katta 4 adet derslik ve 1. katta 4 adet derslik ile idareci ve öğretmen odalarının olacağını açıkladılar.
-“Söz Verdik Yerine Getirdik”
İl Genel Meclis Üyeleri ayrıca, Nadır Köyü’ne okul yapılması konusunda köy muhtarına söz verdiklerini ve bu sözü yerine getirdiklerini belirttiler. Öte yandan  okulun Afşin’de tamamlanan Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nun projesi gibi yapılacağı öğrenildi.