Erçene Yol kavşağında otomobil ile kamyonun çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında otomobil hurdaya döndü. 5 kişinin yaralandığı kazada kullanılmaz hale gelen otomobilde bulunan 3 kişi şans eseri kazayı yaralı olarak atlattı.
 
Alınan bilgilere göre kaza 22 Nisan 2011 Cuma günü akşam saat 18.45 sıralarında Afşin’e bağlı Erçene Köyü’nde Erçene Yol Kavşağı’nda meydana geldi.
İddialara göre Afşin’den Erçene istikametine gitmekte olan 17 yaşındaki A.İ.’nin yönetimindeki 46 E 7845 plakalı otomobile, Elbistan’dan Göksun istikametine gitmekte olan 38 yaşındaki Kadir Dişçeken’in kullandığı 46 F 2610 plakalı kamyon ortadan çarptı.
Kazada kamyon otomobili adeta pres makinesi gibi ezerek hurdaya çevirirken, kamyonda kazanın şiddetiyle geldiği yöne dönerek durabildi.
 
Kazada, otomobil sürücüsü A.İ. ile otomobilde bulunan Y.İ. (17), Ömer Bilici (18), kamyon şoförü Kadir Dişçeken, kamyonda bulunan Abdullah Kocabozdoğan (41) yaralandı. Yaralılar ambulanslarla Afşin Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kazayı duyan yaralı yakınları ise hastaneye koştu.
 
Hemen ilk müdahaleleri yapılan 5 yaralının da sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, kazada kullanılmaz hale gelen otomobilde bulunanlar A.İ., Y.İ. ve Ömer Bilici tedavileri yapılmak üzere Elbistan ve Kahramanmaraş’ta bulunan hastanelere sevk edildiler.