ESNAF KREDİ KOOPERATİFİNDE, KREDİ KARTI DÖNEMİ BAŞLADI
Afşin Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Bahadır Yaşar:
“Türkiye’deki 924 kooperatif içerisinde 15. sıraya aldık”
 
Afşin Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Bahadır Yaşar, kredi kartı dönemi başlattıklarını belirterek, “Kooperatifimize borcu bulunan vatandaşlarımıza ödeme kolaylığı sağlamak için kredi kartı dönemi başlattık” dedi.
 
 
Afşin Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, kooperatife borcu bulunanların borçlarını kolay ödeyebilmesi için kredi kartı dönemini başlattığını duyurdu. Kooperatifte borcu bulunan vatandaşlar takip borçlarının % 1,05 komisyon ödeyerek kredi kartı ile ödeme yapabilecekler.
 
 
Kredi kartı dönemini başlattıklarını söyleyen Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Bahadır Yaşar, “Kooperatifimize borcu bulunan vatandaşlarımıza kolaylık sağlaması amacıyla kredi kartı dönemi başlattık. Borcu bulunan vatandaşlarımız borçlarını kredi kartlarıyla ödeyecekler.” dedi.
 
Kooperatif Başkanı Bahadır Yaşar, işlem hacmi bakımından Türkiye’deki 924 kooperatif içerisinde 15. sırada olduklarını söyledi.
Başkan Bahadır Yaşar, “ Yönetim kurulu olarak uyum içerisinde yüksek işlem hacimli bir kredi programı uygulandı. Afşin’de esnaf ve sanatkârların ihtiyaçları ve sorunlarını çözmek için büyük bir emek ve gayret sarf eden yönetim kurulu ve kooperatif personeline teşekkür ediyoruz. Kooperatifimiz 2011 Haziran ayı içerisinde Türkiye geneli 924 kooperatif içerisinde 15, sırada tamamlayarak büyük bir başarı sağlamıştır. Yükselen faiz oranlarına rağmen kooperatifimiz yıllık faiz 1 yıla kadar faiz oranı % 5, 1 yıl üzeri kredilerde % 6 olarak devam etmektedir.100.000 TL kredi limiti ile 4 yıl vadeli kredi kullandırılabilmektedir” dedi.