Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Bahadır Yaşar, 2010 yılında üyelerine 9 trilyon kredi kullandırdıklarını, 2011 yılının sonuna kadar 12 trilyon kredi kullandırmayı hedeflediklerini kaydetti. 
Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Bahadır Yaşar, yazılı bir açıklama yaparak kooperatifin çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Başkan Yaşar, Halk Bankası Gaziantep Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 52 kooperatif arasında birinci olduklarını, Türkiye genelinde ise 929 kooperatif arasında 32. sırada olduklarını belirtti.
Türkiye’de kredi üst limiti olan 100 bin TL’yi üyelerimize kullandırıyoruz ve üyenin isteğine göre 4 yıla kadar da vade yapıyoruz.
Evraklarını tamamlayan üyelerimiz, aynı gün kredilerini alabiliyorlar. Yönetim kurulu üyelerimizle birlikte her zaman üyelerimizin yanındayız ve takdir hakkı olan her konuda üyeler lehine karar veriyoruz.
Kooperatifimizin tek amacı esnafımıza yardımcı olmak ve vermiş olduğumuz krediyle esnafımızın her zaman yanlarında yer aldık.
Yine yönetim kurulu üyelerimizle birlikte mesai ve mekan gözetmeksizin her ortamda hizmet ettik ve bu hizmete devam edeceğiz.
Üyelerimizle bire bir görüşerek onların her fırsatta sorunlarını dinleyerek çözüm yolları aradık. Bundan sonrası için aynı kararlılık ile birlik ve beraberliğimizi devam ettirerek, çalışma ve hizmet etme azmindeyiz.” dedi.
Yaşar ayrıca; “Yapmış olduğumuz çalışmaları üyelerimizde taktir etmektedir. Afşin Esnaf Kefalet Kooperatifi, Afşin esnafının sayesinde, Türkiye’de her dönemde parmakla gösterilen kooperatifler arasında yer almıştır. Bu başarı, üyelerimizin yönetim sistemimize ve yönetim şeklimize duydukları güvenin sonucudur. Kooperatif Başkanı olarak, kooperatifimize şimdiye kadar hizmet etmiş tüm yöneticilerimize teşekkür ediyor, aramızdan ayrılanlara rahmet diliyorum” açıklamasında bulundu.
Afşin Esnaf ve Kefalet Kooperatifi’nin başarısının, bir sivil toplum kuruluşu olarak ilçemizin yüz akı olduğunu dile getiren Başkan Bahadır Yaşar; “Tüm üyelerimizi, 29 Ocak 2011 tarihinde Afşin Belediye Düğün Salonu’nda yapılacak olağan genel kurulumuza davet ediyor. Yapılacak olan seçimlerin kooperatifimize ve Afşin esnafına hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.