Afşin Devlet Hastanesinde ‘akşam mesaisi’ dönemi başlıyor. Hastanenin Acil Servisi’nde pratisyen hekim kalmayınca hastane yönetimi ‘akşam mesaisi’ dönemi başlattı. Bu şekilde acil servisin yoğunluğu azaltılacak.
 
15 Aralık 2010 tarihinde tüm ülke genelinde olduğu gibi Afşin’de de aile hekimliği uygulamasına geçildi. Bu uygulamayla Afşin Devlet Hastanesi’nin Acil Servisinde çalışan pratisyen hekimler aile hekimliğine geçtiler. 4 pratisyen hekim ve uzman doktorlar Afşin Devlet Hastanesi’nin Acil Servisi’nde nöbet tutmaya başladı. Bu 4 pratisyen hekimin 2’si istifa, 1 tanesi de TUS Sınavını kazanarak görevden ayrıldı.
Afşin Devlet Hastanesi yönetimi acil servisin yoğunluğunu azaltmak için gönüllülük esasına göre ‘akşam mesaisi’ dönemi başlattı.
Konu hakkında bilgi veren Afşin Devlet Hastanesi Başhekimi Abdulkadir Göğremiş, “15 Aralık 2010 tarihinde Afşin’de aile hekimliğine geçildi. Bundan dolayı da Afşin Devlet Hastanesi’nin Acil Servisinde çalışan pratisyen hekimlerimizde bu uygulamaya geçtiler. Devlet Hastanemizin Acil Servisi’nde toplam 4 doktorumuz kalmıştı. Biz Devlet Hastanemizin Acil Servisi’ne uzman doktorlar görevlendirmiştik. 2 aydır bu uygulamamız devam ediyordu. Bir pratisyen hekimimiz TUS Sınavını kazandı. 2 pratisyenimizde istifa etti. Şuanda bir tane pratisyen hekimimiz kaldı. Bu nedenle de Acil Servisimizde aksamalar meydana gelebilecek. Şimdilik bunu uzman hekimlerle çözmeye çalıştık. Bakanlığımıza müracaat ettik ve doktor talebinde bulunduk. Şuanda acil servisimizde baya bir yoğunluk var. Acil olmayan normal poliklinikte tedavi olacak vatandaşlarımız gece sağlık hizmeti almak için mecburen acil servise geliyor. Bizde gönüllülük esasına dayalı olarak hastanemizde görevli doktorlarımızı mesai sonrası da çalıştıracağız. Bu tamamen gönüllülük esasına dayalı. Uzman doktorlarımız normal gündüz çalışıyor gibi gecede çalışacaklar” açıklamasında bulundu.