Arıtaş Belediye başkanı Mutemit Dağlı, Çevre ve Orman Bakanlığınca Arıtaş Belediyesi’ne çöp kamyonu hibe etiğini kaydetti.
 
Belediyelerin öncelikli görevlerinin arasında çevre temizliğinin geldiğini ifade eden Belediye Başkanı Mutemit Dağlı, temizlik konusunda hassas olduklarını söyledi. Dağlı, hibe edilen çöp toplama aracıyla çevre temizliğinin daha sağlıklı yapılacağını ifade etti.
 
Konu hakkında bilgi veren Arıtaş Belediye Başkanı Mutemit Dağlı, Çevre ve Orman Bakanlığınca Arıtaş Belediyesine çöp kamyonu hibe edildi. Bakanlıkça hibe edilen ISUZU marka 2011 model 7 metreküp sıkıştırmalı çöp kamyonunda, herhangi bir iş kazasını önlemek için emniyet ve dahili kamera sistemi bulunuyor.”dedi.
 
Yaklaşık 100.000 TL değerindeki çöp kamyonunun da katılmasıyla araç filolarının genişlediğini belirten Belediye Başkanı Muhtemit Dağlı, “Çöplerin daha seri ve kolay toplanacak ve çöplerin bundan sonra Afşin katı atık depolama sahasına götürülecek.Aracın tahsisindeki desteği nedeniyle Bakanlık Müsteşarı Lütfü Akçay’a da teşekkür ederiz” diye konuştu.