Kahramanmaraş’ta yaşanan trafik sorununu çözmek için hummalı bir şekilde çalışmalarını yürüten Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Turan Mahallesi’nde yeni bir yol yapımına da başlıyor.

Şekerli Caddesi’nden Kanlıdere Caddesine inecek yeni yol için Turan Mahallesi ulaşım yolu kapsamında kamulaştırma çalışmaları devam ediyor.

Konu ile ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada: “Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı Kamulaştırma Şube Müdürlüğü tarafından Şekerli Caddesi ile Kanlıdere Caddesini Bahtiyar Yokuşu ve Şıh Camii doğu bitişiğinden birbirine bağlayacak olan ulaşım yolu imar planında 10 metre genişliğinde araç ve yaya trafiğine açık şekilde tanımlanmıştır.

Yol içerisinde kalan toplam 20 adet parsel ve üzerindeki binalar ile eklentiler ve ağaçlar kamulaştırılarak Büyükşehir Belediyemiz adına tescili sağlanmaktadır şu an itibariyle 13 adet parsel ve üzerindeki binalar kamulaştırılmış olup 7 adet parselin kamulaştırma davaları devam etmektedir. Kamulaştırması tamamlanan 13 adet parseldeki binaların yıkım çalışmalarına da başlanılmıştır. Kamulaştırma çalışmaları tamamlandığında Şekerli Caddesi ile Kanlıdere Caddesi arasındaki araç ve yaya trafiğinde rahatlama sağlanmış olacak” denilerek bilgi verildi.