Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısı düzenledi.
Son günlerde gündeme gelen su, imar gibi sorunlar ve belediyenin projelerinin görüşüldüğü toplantı yaklaşık 3 saat sürdü. Toplantıda muhtarlardan gelen soruları yanıtlayan Başkan Aydoğan; “göreve gelir gelmez öncelikle belediyenin kurumsallaşma yolunda önemli adımlar attık. Personel ve idarecilerde iyileştirmeye gittik. Birçok birimin başına konusunda uzman kişileri getirdik. Buradaki amacımız yapılacak çalışmaların uzmanlarca usulüne uygun yapılmasıydı. Şuana kadar bu girişimimizde büyük yol kat ettik. Ardından ise imar planı çalışmasına soyunduk. Çok eski olan imar planımızı, şehir plancısı, harita mühendisi, inşaat mühendisi ve mimar arkadaşlarımızla yeniledik. Konuyla ilgili çalışmalarımız kısa süre sonra tamamlanacak.” İfadelerini kullandı.
Toplantının ana gündem maddesi olan su kesintileri ilgili muhtarlar, vatandaşların mağdur olduğunu ve bu konuda oldukça şikâyet aldıklarını dile getirdiler. Başkan Aydoğan ise bu soruya şu şekilde cevap verdi; “Bu sorunu ebetteki iyi biliyoruz, zaten göreve geldiğimiz günden beri bu konuyla ilgileniyoruz. Bildiğiniz gibi belediyemizin Akdere Su Projesi var. Günlerce Ankara’da Genel Müdürlük bazında çeşitli çalışmalar sonucu gerekli prosedürlerde büyük mesafe kat ettik. Proje şuanda ihale aşamasında ve kısa süre sonra sonuçlanacak. İlk kazma vurulduğu andan itibaren her şeyimizle takip edip yıllardır yaşanan bu sorunu 100 yıl ortadan kaldıracağız. Mevcut şebeke hepinizin bildiği gibi ömrünü fazlasıyla tamamlamış durumda. Yaşanan patlaklar nedeniyle su kesintileri yaşanıyor ve vatandaşımız doğal olarak mağdur oluyor. Maalesef oluşan patlak sonucu su kaçağını hemen bulamıyoruz. Bu nedenle de süre uzuyor. Gerçi ara ara kesinti yapılan bölgelere su desteği sağlıyoruz ancak yeterli olmuyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak için dediğim gibi geçici çözümler değil kökünden çözmek için mücadele ediyoruz. Hiç kimsenin şüphesi olmasın o suyu Afşin’imize getireceğiz. Üstelik su gelmeden şebekemizi de baştan aşağı yenileyeceğiz. Böylelikle yıllardır kanayan bu yaramız kapanacak.”şeklinde konuştu.
Başkan Aydoğan toplantının devamında yapılan diğer çalışmalar ve yapılacak projelerle ilgili görüş alışverişinde bulunarak; “Bu belediye hepimizin, bir çalışma yapılacaksa ortak akılla yapılmalı, görüş ve önerilerinize her zaman açığız” dedi. 
Toplantıdan oldukça memnun ayrılan mahalle muhtarları bilgilendirildikleri için Başkan Aydoğan’a teşekkür ettiler.