Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, Afşin Kaymakamı Faik Arıcan’a okul öncesi eğitimde okullaşma oranında sağlanan başarı ve Hizmette Yarışıyoruz ile AB Projelerindeki başarıdan dolayı takdirname verdi.
 
Afşin Kaymakamlığı 2009 yılı içerisinde Avrupa Birliği Projeleri ile birlikte Kahramanmaraş Valiliğin düzenlemiş olduğu “Hizmette Yarışıyoruz” proje yarışmasında büyük başarı sağlamış ve bu yarışmaya 16 projeyle katılmıştı.
 
Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır’da, gayret ve özverili çalışmasından dolayı Afşin Kaymakamı Faik Arıcan’a takdirname verdi.
Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır’ın vermiş olduğu takdirnamede şu sözlere yer verildi:
“Afşin İlçesi okul öncesi eğitimde okullaşma oranında sağlanan artış ile Kahramanmaraş Valiliği Hizmette Yarışıyoruz Hibe Programı ile AB Hibe Programları kapsamında ilçenizde hazırlanan projeler konusunda uhdenize düşen görevleri büyük bir gayret ve özveri ile yerine getirdiğinizi memnuniyetle müşahede ettim.
Sizi, bu üstün hizmet anlayışı ve başarılı çalışmalarınızdan dolayı kutlar, 5442 sayılı il idaresini kanununun 20nci ve 657 sayılı devlet memurlar kanununun 12nci maddeleri gereği “Takdirname” ile taltif eder, Başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim