Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can, Afşin’in artık bir milletvekili çıkartması zamanının geldiğini belirterek, “Gün birlik ve beraberlik günüdür” dedi.
 
Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can, 2011 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde Afşin’in bir milletvekili çıkartması gerektiğini kaydetti.
 
Afşin’in bağrından özünden çıkan birinin kesinlikle 2011 seçimlerinde milletvekili seçilmesi gerektiğini belirten Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can; “Artık canımıza bağrımıza tak dedi. Şu anki seçilen milletvekillerini de tenzih ederim. O noktada bizim bir sıkıntımız yok. Sıkıntımız yok demek Afşin’in menfaatine işlerin çok güzel yapıldığı anlamı çıkmaz. Yani Afşin’de Türkiye’nin en büyük enerji santralleri yatırımları var ise yerinden yönetim şeklinde yani genel müdürlüğünde buraya gelmesi gerekiyordu. Milletvekilimiz olmadığı için olmadı. Kuzey ilçelerin, kasabaların ve köylerin bağlantı yolunun Afşin’e yapılması gerekiyordu, milletvekilimiz olmadığı için olmadı. Adatepe barajının sulama projesi şuanda duyduğum kadarıyla yok. Karakuz Barajının yatırımı yapılmadı. Beş-altı köyümüzün istimlak olması söz konusu, şuanda bir kaç köy kalktı. Maalesef hiçbirine yer gösterilerek yapılmadı. Örneklerini Hasankeyf ‘de gördük. Eğer milletvekilimiz olsaydı bu tür sorunları yaşamayacağımızı düşünüyorum. Biz 2003 seçiminde vazifemizi yerine getirdik. 2005' de vazifemizi yerine getirdik. 2007' de getirdik. 2009' da getirdik. Allahtan korkar insan yani.. Eğer bu seferde Ak Parti bu noktada gerekli desteği vererek Afşin’i hak ettiği yere en büyük kuzey ilçesi olarak Elbistan ve Afşin. Eğer bu seçimde Afşin’in bizim isteğimizi gündeme almayacaklarsa bu noktadaki tavrımız farklı olacak.
Eshab-ı Kehf ile ilgili Nevzat Pakdil’in çalışmalarını taktir ile karşılıyoruz. Sosyal tesis ile ilgili projemiz hazırlandı iki yıldır bekliyor. İlçe tarımla ilgili arsa tahsisi yapılacak oldu bilmeceye döndü. Burada Nevzat Beye bir şey demiyorum. Buradaki ilçe teşkilatımız olsun siyasi yetkililer olsun bu konuyu gereği şeklinde proje olarak hazırlayıp sunamıyorlar mı?
Bölgemizden bir milletvekili olduğu zaman en azından kapısını rahat çalabileceğimiz bir insan olacak ve bizim sıkıntımızı dinleyecek. En azından bu sıkıntımız giderilmediği takdirde Afşin’e içi rahat gelemeyecek. En azından içinde bir burukluk olacak. Şuan ki milletvekillerimiz sağ olsunlar bayramdan bayrama ara ara geliyorlar. Bayram olduğu zamanda zaten sıkıntılar çok fazla gündeme alınmıyor. Bunun için içleri rahat. Biz milletvekillerinin böyle çalışmalarını istemiyoruz. Özümüzden biri olur ise bizimle beraber uyur, bizimle beraber kalkar, bizimle beraber bu havayı solur, bizimle beraber sıkıntıları yaşar ve bu sıkıntıların giderilmesi için gayret gösterir” dedi