Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan, Ak Parti Afşin İlçe Başkanlığı’nı, Afşin Belediyesi ile Afşin’de faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerini ziyaret etti. Arıkan, “Hep beraber omuz omuza vererek Kahramanmaraş’ı hak ettiği noktaya yükselteceğiz” dedi.
 
Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan, Ak Parti Afşin İlçe Başkanı İsrafil Aslaner’i, Afşin Belediye Başkan Vekili Yalçın Çelebipekin’i ve Afşin’de bulunan sivil toplum örgütü temsilcilerini ziyaret etti.
 
-“Kahramanmaraş’ı gelişmiş ilk 10 İli yapacağız”
Kahramanmaraş’ı ve ilçelerin sorunlarını ve bu sorunların çözümlerini iyi bildiğini kaydeden Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan, “12 Haziranda yapılacak olan milletvekili seçimlerinde milletvekili aday adayı başvurusunda bulundum. Adaylık başvurusunun ardından Başkanımı ve Afşin teşkilatını ziyarete geldim. 16 yıl Kahramanmaraş Ticaret Borsasında görev yaptım. Ticaret Borsasısın meclisinde, yönetiminde ve meclis başkanlığı görevlerinde bulundum. Son 6 yıldır da ticaret borsası yönetim kurulu başkanlığı yapıyorum. Yatırımı olan istihdam sağlayan bir müteşebbis insanım. Birçok sivil toplum örgütlerinde görev yaptım. Bu tecrübemi Kahramanmaraş’a hizmet olarak siyasetle devam ettirmek istiyorum. 2004-2009 arası il genel meclis üyeliği yaptım ve ilçemizin ve bölgelerimizin sorunlarını yakından biliyorum. Bu sorunların çözümü noktasında da birçok tecrübe ve deneyimlerimiz oldu. Bu görev bize nasip olursa inşallah ekip ve takım ruhu halinde bölgemizin sorunlarını çözeceğiz. Hedef olarak Kahramanmaraş’ı Türkiye’nin gelişmiş 10 ili arasında görmek istiyoruz ve çalışmalarımızı bu yönde olacak. Tabi bu noktada ekip ruhu ve takım ruhu çok önemli, çünkü siyaset tek başına yapılacak bir iş değil. İnşallah hep beraber omuz omuza vererek Kahramanmaraş’ı hak ettiği noktaya yükselecek. Koray Bey buradalar inşallah Allah nasip ederde Ankara’da Koray Beyle omuz omuza verip Kahramanmaraş’a hizmet ederiz.” şeklinde konuştu.
 
-“Koray Kıraç ile omuz omuza İnşallah Milletvekili oluruz”
Afşinli İş Adamı Koray Kıraç ile birlikte TBMM’de çalışmak istediğini kaydeden Arıkan, “Afşin, Kahramanmaraş için çok önemli ilçelerimizden biri, Türkiye’nin en büyük santrali Afşin-Elbistan termik santralleri ve linyit rezervi bu bölgede bulunmaktadır. İnşallah bizde milletvekili olarak ilimize, ilçemize ve köylerimize kadar hizmet etmek için bu yola çıktık. Allah bize bu görevi naip ederse bölgemiz adına elimizden geleni yapmaya gayret edeceğiz. Bu görev bize nasip olursa inşallah ekip ve takım ruhu halinde bölgemizin sorunlarını çözeceğiz. Burada Koray beyde bulunmakta ve inşallah Allah nasip ederde Ankara’da Koray Beyle omuz omuza verip bölgemize ve Afşin’e beraber hizmet edeceğiz.” dedi.