AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Afşin Belediyesi'ni ziyaret etti.
 
AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Afşin Belediyesi toplantı salonunda belediye başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi.
 
Afşin Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen toplantıda, Afşin Milli Eğitim Müdürü Nusret Karataş, Afşin Anadolu Öğretmen Lisesi’nin yurt ve okul binası ile Afşinbey İlköğretim Okulunun 24 derslikli yeni binası için destek istedi.
 
Afşin Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı İlyas Sarı da Organize Sanayi Sitesi’nin kuzey ilçelerinin ortak yararlanabileceği bir yere yapılması gerektiğini anlattı. Köy muhtarları ise, Çoğullah-Afşin yolunun asfalt yapılmasını istedi.
 
Afşin'in Elbistan'la, Elbistan'ın Göksun'la rakip olması durumunda küçüleceğine ve el ele verilmesi durumunda büyüme sağlanacağına vurgu yapan Mahir Ünal, ''İnşallah hep birlikte ilçeler el ele vererek, ilk gün geldiğim şeyi tekrar söylüyorum. Afşin Elbistan'la, Elbistan Göksun'la eğer rakip olursa küçülürüz. Ama Afşin, Elbistan, Göksun, Ekinözü, Nurhak el ele verirse birlikte, beraberce büyürüz. Bunun başka yolu yok. Beraberce düşünmek zorundayız.”şeklinde konuştu.
Toplantıya AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan,  Ak Parti Afşin İlçe Başkanı İsrafil Aslaner, İl Genel Meclis Üyeleri, belde belediye başkanları,sivil toplum örgütü temsilcileri ile köy muhtarları katıldı.
 
OSB Zora girdi...
Yapılması planlanan OSB'nin üç ilçenin ortasında düşünülmesi gerekliliğini dile getiren Ünal, Elbistan'ın bu konudaki 7 yıllık çalışmasının, bakanlık yetkililerinin ifadelerine göre projeyi yer konusunda dönüşü zor bir yere getirdiğini ancak bu konudaki çalışmalarının sürdüğünü belirtti.
 
OSB'nin 3 ilçenin ortasına yapılmasını çok arzuladığını ifade eden Ünal, "OSB'nin 3 ilçenin ortasına yapılması ilçeler arası birlikteliği güçlendirebilirdi. Bakanlık yetkilileri ile yeniden görüşeceğim" açıklamasında bulundu.