Afşin ilçesine bağlı Alemdar beldesinde meydana gelen hortum, 15 evin çatısının uçmasına, bazı okul ve evlerin camlarının kırılmasına neden oldu.
Kaymakam Faik Arıcan, gazetemize yaptığı açıklamada, öğleden sonra Alemdar beldesinde doğal afet meydana geldiğini belirtti.
Afet nedeniyle yaklaşık 15 evin çatısının uçtuğunu ifade eden Arıcan, ''Can kaybının yaşanmaması sevindirici. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne bilgi verdik, ekipleri beldeye hareket etti. Vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için çalışmalara başladık'' dedi. 

HORTUM ile yesilafsin
 
-Belediye binası da zarar gördü-
 
Alemdar Belediye Başkanı Mesut Kılıç ise makamında otururken büyük bir sesle dışarıya çıktığını ifade ederek, ''Hortum beldemizin bir ucundan girdi, diğer ucundan çıktı. Yaklaşık 15 evin çatısı uçtu, bazı okul ve evlerin de camları kırıldı. Hortum evlerin çatılarını yaklaşık 100 metre ileriye fırlatmış. Belediye binamızın bir bölümü de zarar gördü'' diye konuştu. 
Kılıç, elektrikleri de kesik olan beldede hasar tespit çalışmalarına başladıklarını dile getirdi.
Görgü tanığı Zehra Erdoğan ise çok büyük bir tehlike atlattıklarını kaydederken diğer bir görgü tanığı olan Osman Kul ise olayı şöyle anlattı:
“Olay sırasında evin bahçesinde odun kırıyordum. Saat yaklaşık 13.00 sularıydı. Hava zaten kapalıydı. Odun kırarken kafamı kaldırdım ki çatının üzerime düşeceğini gördüm ve kaçmaya çalıştım. Ayağa kalkar kalkmaz, hortum benim ayaklarımı yerden kesti ve fırlattı.” dedi.
 
Öte yandan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nden ekipler olay yerinde inceleme başlattı.