Afşin Meslek Yüksek Okulu’nda 2011-2012 yılı mezuniyet töreni yapıldı. Afşin Meslek Yüksek Okulu’nda eğitimini tamamlayan yaklaşık 200 öğrenci gökyüzüne keplerini fırlattı.
Afşin Meslek Yüksek Okulu bahçesinde düzenlenen programa Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, Afşin Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd.Doç.Dr. Mustafa Dolaz, AK Parti İlçe Başkanı Fevzi Kaynak, Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can, Afşin Kız Yurdu Müdürü Ebru İnaner katıldı.
Programda konuşma yapan Afşin Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd.Doç.Dr. Mustafa Dolaz, öğrencilere seslenerek, “Gelecekte daha güzel başarılara imza atmak her zaman hedefimiz olmuştur. Bu hedefler doğrultusunda yılmadan-usanmadan koşmak, çalışmak, çabalamak görevimizdir. Bu görevi yerine getirirken okula ilk gelişinizden buyana sizlere ışık tutan, problemlerinizi aşmak için her zaman yardımcı olan hocalarımıza, siz öğrenci arkadaşlarım adına bütün kalbimle şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
Müdür Dolaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Değerli konuklar, sizlerin önünde kendilerinden bahsetmeden geçemeyeceğimiz sevgili anne ve babalarınızı da anmak istiyorum. Onlar olmasaydı acaba halimiz nice olurdu! Zor günlerinizde her zaman arkanızda oldular. Siz onlara hayıflansanız dahi onlar evlatlarını yalnız bırakmadılar. Sizleri bu güne kadar kollayıp gözeterek bu günlere getirdiği için buradan, sizler adına da bütün annelerimizi ve babalarımızı saygıyla selamlıyorum.
Evet sevgili gençler;  yeni denizlere yelken açmak için, bu denizi terk etme zamanı gelmiştir. Ama şunu söylemek gerekir ki, siz bu denizin limanına her zaman uğramayı bir vefa göstergesi olarak algılayacağınızı ve başka limanlara yelken açsanız dahi bu limanı unutmayacağınızı biliyoruz. Değerli misafirlerimiz, konuşmayı uzatarak başınızı ağrıtmak istemiyorum. Öğrencilerimiz de sabırsızlandılar onları da fazla bekletmek istemiyorum. Bu güzel anları unutmamanız dileği ile neşeli vakitler geçirmenizi dileyerek konuşmama son verirken, Öğrenci arkadaşlarıma mezuniyetlerinin hayırlı olmasını dileğiyle "Hayırlı Diplomalar" diyorum.” şeklinde konuştu.
Daha sonra kürsüye gelen Afşin Kaymakamı Faik Arıcan ise, “Bizim ülke olarak emek harcamamız gereken her alan çok önemlidir ama öncelikle hedefimiz eğitimdir. Çünkü insana yapılan yatırım kolay değildir.” dedi.
Konuşmalar ardından okuldan mezun olan yaklaşık 200 öğrenci, keplerini fırlattı. Öğrenciler müzik eşliğinde doyasıya eğlendiler.