Afşin’de 18 Eylül ile 22 Eylül arasında ortalama sıcaklık değerleri 28 derece civarında seyrederken, en düşük sıcaklık ortalaması ise 13 derece civarında seyredecek. Afşin ilçesinde bu hafta yine sıcak havalar etkili olacak.

Haftalık sıcaklık ortalamaları şu şekilde:

18 Eylül Pazartesi: En düşük sıcaklık değeri 10, en yüksek sıcaklık değeri ise 28 derece olacak. En düşük nem oranı 12, en yüksek nem oranı 66 olması bekleniyor. Bugün, rüzgar kuzeyden esecek ve rüzgarın hızı ise ortalama 11 kilometre olacak.

19 Eylül Salı: Günün en düşük hava sıcaklığı 11, en yüksek sıcaklık değeri ise 30 derece olması bekleniyor. En düşük nem oranı 12, en yüksek nem oranı ise 31. Gün içerisinde esecek rüzgar ise kuzeybatıdan 6 kilometre hızla esecek hafif rüzgar hızı olması bekleniyor.

20 Eylül Çarşamba: Bugün Afşin’de parçalı bulutlu bir gün etkili olması bekleniyor. En düşük hava sıcaklığı 15, en yüksek hava sıcaklığı ise 29 derece olması düşünülüyor. Günün en düşük nem oranı 18, en yüksek nem oranı ise 39 olması bekleniyor. Çarşamba günü     güneyden 16 kilometre hızla rüzgarın etkili olması bekleniyor.

21 Eylül Perşembe: Günün en düşük hava sıcaklığı 14, en yüksek hava sıcaklığı ise 30 derece civarında seyretmesi bekleniyor. En düşük nem oranı 14, en yüksek nem oranı ise 42 olması düşünülüyor. Gün içerisinde ise kuzeybatıdan 4 kilometrelik rüzgarın etkili olması bekleniyor.

22 Eylül Cuma: Parçalı bulutlu bir havanın etkili olacağı günde en düşük hava sıcaklığı 15, en yüksek hava sıcaklıklarının ise 32 derece olması bekleniyor. En düşük nem oranı 13, en yüksek nem oranı ise 28. Günün etkili rüzgar yönü ise güneydoğudan esecek olan 10 kilometre hız ise rüzgar.

Bakraç Mahallesi 10 Yıldır AKEDAŞ’dan Çözüm Bekliyor! Bakraç Mahallesi 10 Yıldır AKEDAŞ’dan Çözüm Bekliyor!

Kaynak: Ali Çolak