Ülke genelinde kutlanan Türk Polis Teşkilatının 166. kuruluş yıl dönümü kutlamaları İlçemizde Atatürk Anıtına Çenek sunma töreniyle devam etti. 
 
Türk Polis Teşkilatının 166. kuruluş yılı kutlamaları geçtiğimiz hafta sonu saat 10.00’da Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla devam etti. Çelek sunma töreninde Ulu Önder Atatürk ve tüm şehitlerimizin aziz ruhları için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu.
 
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Afşin Emniyet Müdürü Veysel Ateş, “Polisin başarısını arttıran en önemli faktör, halkın destek ve güvenidir. Sizlerin destek ve güveni arttıkça bizim başarımız da artacaktır. Başarımız arttıkça sizin huzur ve güven içinde yaşamanızı daha iyi sağlamış olacağız. Sayın Afşinliler, ilçemiz ülkemizdeki en huzurlu ve güvenli şehirlerden bir tanesidir. Bu huzur ve güven ortamının daha da iyi hale getirilmesi için sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Lütfen vatandaşlığın gereği olarak çevrenizdeki gördüğünüz suç ve suçlularla ilgili olumsuzlukları ücretsiz olan 155 polis hattımıza bildiriniz. Sizin huzurunuz bizim gururumuzdur. Asayiş ve emniyet hizmetlerinde kazanılan başarının temel anahtarı, halkıyla bütünleşen bir polis teşkilatından geçmektedir. Bu hizmetlerin verilişinde Afşin Emniyet Müdürlüğünün en önemli gücü siz Afşin halkının destek ve güvenidir. Başarılarımız çözdüğümüz olayların yanı sıra halkla geliştirilen ilişkilerin büyümesine ve suçu önlemede halktan alınan desteğin oranı ile daha da büyüyecektir. Hedefimiz huzurlu ve güvenli bir Afşin'dir. Bu anlayışla, ülkemizin huzuru ve refahı, milletimizin canı ve malı gibi kutsal: değerler uğruna canlarını vererek aramızdan ayrılan aziz; şehitlerimizi, rahmet ve saygıyla anıyorum. Görevleri başında yaralanan gazilerimizi şükranla, şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyor, Emekli ve halen görev başında gece gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeden özveriyle çalışan tüm meslektaşlarıma ve ailelerine başarı ve esenlikler diler 166. Kuruluş yıl dönümlerini en içten duygularımla kutlar saygı ve selamlarımı sunarım.” dedi
 
Polis Teşkilatının kuruluş yıl dönümü nedeniyle ilçe genelinde başlatılan şiir, kompozisyon, yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.
 
Program Afşin Belediye Parkı’nda verilen kokteyl ile sona erdi.