Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının “100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi” kapsamında Afşin’e inşa edilen 158 adet konut için 21 Ağustos 2023 Pazartesi günü saat 11.00’de kura çekilecek.

Alimpınar Mahallesinde inşa edilen 2+1 ve 3+1 dairelerin hak sahiplerinin oturacağı konutlar canlı yayında noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecek.

Yüzde 10 peşinat, 180 ay vade imkanı

Proje ile 100 bin dar gelirli aile, kira öder gibi yüzde 10 peşinat, 240 ay vade ve aylık 894 liradan başlayan sabit taksitlerle ev sahibi olacak.

Kuralar, Ankara’da noter huzurunda TOKİ’nin Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube gibi resmi sosyal medya mecralarından yayımlanıyor ve vatandaşlar da bu mecralar üzerinden kuralara katılabiliyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) tarafından 100.000 Sosyal Konut Projesi kapsamında, AFŞİN 158 ADET KONUT Projesi’nde inşa ettirilen; 2+1 nitelikli 118 adet ve 3+1 nitelikli 40 adet olmak üzere toplamda 158 adet konut yapıldı.

Kuranın ardından hak sahipleri sözleşme imzalayacak

Konut belirleme kurasından sonra Gayrimenkul Satış Sözleşmesi hak sahipleri tarafından 04 – 15 Eylül 2023 tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası Afşin Kahramanmaraş Şubesi’nde imzalanacaktır.   2+1 ve 3+1 konut tipi hak sahipleri konutlarını memur maaş artış oranına göre artışlı olarak ödeme şartı ile satın alabilecek.                                  

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar; Konutlar %10 peşin ve 180 ay vade ile taksitlendirilecek olup peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecek.   

Hak sahiplerinin konutlarına ait kalan borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki Memur Maaş Artış Oranı’na göre artırılacak.  Taksit ödemeleri, teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacak. İlk dönemsel artış teslim tarihine göre İdarece belirlenecek.   Memur maaş artış endeksi ile sözleşme imzalayan hak sahipleri teslim tarihinden itibaren 1 (bir) yıl sonra Sözleşmeden doğan haklarını üçüncü şahsa devredebilecek.  

Kahramanmaraş'a 5 yeni hastane yapılacak Kahramanmaraş'a 5 yeni hastane yapılacak

KAHRAMANMARAŞ AFŞİN 158 KONUT PROJESİ 3+1 HAK SAHİBİ LİSTESİ

KAHRAMANMARAŞ AFŞİN 158 KONUT PROJESİ 2+1 KONUT HAK SAHİBİ LİSTESİ