İcra Dairesi 608694  

T.C. AFŞİN İCRA DAİRESİ 2013/271 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İcra Dairesi 608694  

T.C. AFŞİN İCRA DAİRESİ 2013/271 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Sinan Doruk
Sinan Doruk
26 Mayıs 2017 Cuma 08:57
69 Okunma
İcra Dairesi 608694  

T.C. AFŞİN İCRA DAİRESİ 2013/271 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, 843 Parsel No, alimpınar mahallesi iğdelipınar mevkii Mahalle/Mevkii, taşınmaz afşin ilçesi alimpınar mah iğdelipınar mevkiinde kadastroca 843 parsel olarak 4766 m² yüzölçümlü tarla vasıflı taşınmaz üzerinde yapılı bulunan akaryakıt istasyonu ve bahçeden ibarettir.Akaryakıt istasyonunda iki katlı idari bina, akaryakıt pompalarını koruyan çelik kanopi, gaz pompasını koruyan 6X6 metre ebatlarındaki çelik kanopiyle istasyon zeminine döşenen beton kilit parke ve tesisatlar çalışır halde ve mecut bulunmaktadır.İdari bina temel ve tüm taşıyıcı kolon, kiriş ve tabliye kısımları betonarme, ara bölme duvarları tuğla olarak iki katlı inşaa edilmiş her iki katta da tüm duvarlar içte ve dış kısımlarda düz beton sıva, iç plastik, dış kısımlar ise akrilik esaslı boyalı, kapı ve camekanlar demir profilden imal ve yağlı boyalı, pencre doğramaları çift ısı camlı pvc, zemin döşemeler seramik çalışır vaziyette elektrik ve sıhhi tesisatlar mevcut olup bina üzeri galvanizli oluklu saçla kaplı ahşap çatıyla kapatılmıştır.Petrol istasyonunda bulanan 4 lü akaryakıt pompalarının üzeriyle, bu grubun güney batısında bulunan gaz pompası üzerinde yerden yükseklikleri yaklaşık5,50 metre çelik ayaklar üzerine yine çelik profil makaslardan imal kanopilerin tüm dış yüzeyleri ise kompozit alimünyum levhalarla kaplanmış içerisinde ise aydınlatma tesisatı ile yağmur suyu drenaj tesisatları ile kamera tesisatları döşenmiş vaziyettedir.İstasyon zeminde yaklaşık bin metre karelik bir alan önce 20x15x50 cm ebatlarındaki beton bordürlerle sınırlandırılarak peyzaj alanları belirlenmiştir.Alt kısmına 10 cm yüksekliğinde kırma taş kum serilerek 8 cm kalınlığındaki kilitli parke döşenmiş durumdadır.Petrol istasyonunda 4 adet starpet amblemli 6 tabancalı akaryakıt pompası, bir adet iki tabancalı margaz amblemli lpgpompası iki adet akaryakıt tankı( kapasite 20.000 bin litre) bir adet akaryakıt tankı( kapasite 15 bin litre) bir adet akaryakıt tankı(kapasite 40 bin litre) bir adet lpg tankı(kapasite yer altı ve yer üstü pompa tesisatı ile birlikte 10 bin litre ve bir adet hava kompresörü bulunmaktadır.)Taşınmazın 2774 m² üzerinde meyve bahçesi bulunmakta olup bahçe amaçlı bulunmaktadır.

Adresi : . Afşin / KAHRAMANMARAŞ

Yüzölçümü : 4766 m²

Arsa Payı : Tam

İmar Durumu : Var

Kıymeti : 656.744,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 20/07/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 17/08/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

Elektronik Ortamda Teklif Başlangıç ve Bitiş Tarihi

Birinci Artırma İçin :30/06/2017 - 19/07/2017

İkinci Artırma İçin :25/07/2017 - 16/08/2017

Satış Yeri : HÜKÜMET BİNASI ÖNÜ AFŞİN/K.MARAŞ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililerede tebtebligat yerine geçeceği hususu ihtar olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/271 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.     Basın-608694   www.bik.gov.tr

banner130
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.