İcra Dairesi 608359 

T.C. AFŞİN İCRA DAİRESİ 2015/138 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İcra Dairesi 608359 

T.C. AFŞİN İCRA DAİRESİ 2015/138 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Sinan Doruk
Sinan Doruk
26 Mayıs 2017 Cuma 09:02
91 Okunma
İcra Dairesi 608359 

T.C.

AFŞİN

İCRA DAİRESİ 2015/138 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Afşin İlçe, Beyceğiz Mah.  Göçyolu Mevkii Mahalle/Mevkii, taşınmaz Afşin ilçe merkezi Beyceğiz Mah. Çakırhoca Cad. Filiz Sok. üzerinde Afşin belediyesi imar hudutları dahilinde Filiz Sok. Çakırhoca caddesini birleştiren ve açık olmayan 5 metrelik imar yoluna batı taraftan cepheli, belediye ve diğer kamu hizmetlerinden yararlanır niteliktedir.Taşınmaz üzerinde üç katlı betonarme yapı bulunmakta olup bina 12,50x18,00 mt ebatlarında 225 m² inşaat oturum alanlı her katta iki daire bulunmakta, daireler brüt 105 m² ve 90 m² net kullanım alanlı, bir zemin ve iki normal katlı bina üzeri galvaniz saç kaplı ahşap oturma çatı ile kapatılmıştır.Taşınmaz normal katlar salon, antre, iki oda mutfak,wc ve banyodan ibaret, zemin döşemeler ıslak hacimlerde banyo ve wc de duvarlar yarıya kadar seramik, diğer alanlar ahşap kaplama, çalışır vaziyette elektrik, sıhhi ve güneş enerjili sıcak su tesisatları mevcuttur.
Adresi                  : Afşin / KAHRAMANMARAŞ
Yüzölçümü         : 192,17 m2
Arsa Payı             : 1/2
İmar Durumu    : Var
Kıymeti                : 125.332,80 TL
KDV Oranı           : %18
1. Satış Günü     : 21/07/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü     : 18/08/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
Elektronik Ortamda Teklif Başlangıç ve Bitiş Tarihi
Birinci Artırma İçin           : 01/07/2017 - 20/07/2017
İkinci Artırma İçin            : 26/07/2017 - 17/08/2017
Satış Yeri : AFŞİN HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜ AFŞİN/KAHRAMANMARAŞ -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/138 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Basın-608359   www.bik.gov.tr

banner130
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.